جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتصبر

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

صبر

(۶ صفحه ورد)

تعریف : صبر در لغت شكیبائى و استقامت معنا شده است و قرآن و روایات اهمیت و موقعیت خاصى را براى آن قائل شده اند. در مقابل صبر، نابردبارى و ناشكیباى قرار دارد.

مسكن الفؤ اد ص : ۴۶

عن على (ع ) قال : قال رسول الله (ص ) الصبر ثلاثة ، صبر عند المصیبة و صبر على الطاعة و صبر عن المعصیة . پیغمبر اكرم صلى الله علیه و آله فومود:((صبر بر سه قسم است ، صبر هنگام بلا و مصیبت و صبر بر انجام طاعت و صبر بر ترك معصیت )).

غررالحكم ص : ۲۷۷

قال على (ع ) : خیر الناس من إ ذا أ عطى شكر و إ ذا ابتلى صبر و إ ذا ظلم غفر. امیر المومنین علیه السلام فرمود:((بهترین مردم كسى است كه ، زمانیكه نعمتى به او اعطا شد، شكر گوید، و زمانیكه به مصیبتى گرفتار شد، صبر كند، و زمانیكه به او ظلم شد، گذشت نماید)).

مسكن الفؤ اد ص : ۴۷

ابى حمزة الثمالى قال قال أ بو عبد الله (ع ) من ابتلى من المؤ منین ببلاء فصبر علیه كان له مثل أ جر أ لف شهید. امام صادق علیه السلام فرمود:((اگر انسان مومنى به بلا و مصیبتى گرفتار شد، و بر آن صبر نمود، اجرش مانند اجر هزار شهید است )).

وسائل الشیعة ج : ۳ ص : ۲۵۷

ِّبْنِ إِبْرَاهِیمَ عَنْ أَبِیهِ عَنْ حَمَّادِ بْنِ عِیسَى عَنْ رِبْعِىِّ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ فُضَیْلِ بْنِ یَسَارٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ الصَّبْرُ مِنَ الْإِیمَانِ بِمَنْزِلَةِ الرَّأْسِ مِنَ الْجَسَدِ فَإِذَا ذَهَبَ الرَّأْسُ ذَهَبَ الْجَسَدُ كَذَلِكَ إِذَا ذَهَبَ الصَّبْرُ ذَهَبَ الْإِیمَانُ. امام صادق علیه السلام فرمود :((صبر براى ایمان به منزله سر است نسبت به تن ، پس زمانیكه سر برود، تن هم مى رود، همچنان كه اگر صبر برود ایمان هم مى رود)). قال الصادق (ع ) من صبر و رضى عن الله فیما قضى علیه فیما أ حب و كره لم یقض الله علیه فیما أ حب أ و كره إ لا ما هو خیر له . امام صادق علیه السلام فرمود:(( كسى كه صبر نماید و راضى از خداوند باشد در آنچه كه دوست و یا كراهت دارد، خداوند مقدر نمى كند براى او در چیزهائى كه دوست یا كراهت داشته ، مگر آنچه كه خیر و صلاح او در آن است ((.

صبر در فرهنگ اسلام

برخی واژه ها گاهی به غلط ترجمه و تفسیر می‌شوند؛ مثلاً صبر را گاهی به «تحمّل» و «قبول ظلم» معنا می‌کنند و می‌گویند یک مسلمان صبور، باید بر هر ظلمی که بر او وارد شد، صبر کند.
…………………….

……………………..

2019-03-19
كد : 32539
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss