جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتطریقه نوشتن چکیده و پیوست در نمونه پروپوزال روش تحقیق و پایان نامه

 • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
 • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
 • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
 • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

طریقه نوشتن چکیده و پیوست در نمونه پروپوزال روش تحقیق و پایان نامه

نمونه پروپوزال های روش تحقیق و پایان نامه بایستی شامل چکیده، یا در واقع خلاصه مطالب پایان نامه باشد که درباره مواردی همچون داده های تحلیل شده، ساختار اصلی استدلال یا فرضیه مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه گیری های انجام شده، بحث کند. چکیده را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • سوال پژوهش
 • توضیح مختصری از اهمیت سوال
 • خلاصه ای از مواد و روش ها (شاید نظریه های کلیدی یا آزمایشات مورد استفاده)
 • خلاصه ای از یافته ها
 • جالب توجه ترین مفاهیم

 

نگارش چکیده

نگارش چکیده در نمونه پروپوزال های روش تحقیق شامل نوشتن سند کامل به صورت یک متن كوتاه است، به گونه ای كه اطلاعات اصلی را منتقل كند. یکی از راه های نگارش چکیده موثر ، خواندن کامل پایان نامه/ پروژه و اقدامات زیر است:

 1. برجسته سازی هدف اصلی و نتایج (بررسی بخش های مقدمه، بحث و شاید نتیجه گیری)
 2. محدود کردن اطلاعات در بخش روش ها (Methods) حاوی اطلاعات کلیدی
 3. برجسته سازی نتایج بخش های بحث (Disscussion) یا نتایج (Results)
 4. گردآوری مطالب اطلاعات بالا و مشخص شده در یک پاراگراف
 5. خلاصه کردن اطلاعات مهم به صورت کلمات و عبارات کلیدی برای شناسایی روش ها (نیاز نیست آنها را در بخش چکیده توضیح دهید)
 6. حذف کلمات و عبارات اضافی.
 7. حذف هرگونه اطلاعات پس زمینه ای.
 8. بازنویسی عبارت اول جهت شناسایی مورد جدید یا خاص پایان نامه، به جای بیان موضوع کلی. یکی از راه های انجام این کار، آغاز اولین جمله با عبارت «این پایان نامه…» یا «این پژوهش…» است.
 9. بازبینی و اصلاح چکیده، به گونه ای که اطلاعات ضروری را منتقل کند.

 

پیوست ها

پیوست معمولا در نمونه پروپوزال ها وجود ندارد و اساتید روش تحقیق آن را نمی خواهند.

موارد استفاده از آن ها:

 • موارد مرتبط، اما به عنوان تکمیلی بحث اصلی است.
 • موادی که به طور مختصر در طول پایان نامه به آن اشاره شده است، مانند بخشی از قانون یا سند تاریخی
 • جداول یا داده های مجتمع

در صورتی که استفاده از پیوست ها، منجر به تصمیم گیری سخت در مورد ویرایش متن نهایی شود، از مطرح کردن آن اجتناب کنید – تعداد کلمات بیش از حد معمولا باعث می شود، استاد راهنما اغلب فراتر از مقدار استاندارد را مطالعه نکند.

نمونه هایی از موارد تکمیلی در پیوست

 • رونوشت مصاحبه ها
 • نمونه ها و یا نتایج کامل پرسشنامه ها
 • موارد منتشر نشده در منابع استاندارد مانند مکاتبات بین شما و نویسنده ای که در متن شما جستجو می شود
 • جداول بزرگ داده ها

 

نکاتی در ارتباط با استفاده از پیوست ها

متن اصلی پایان نامه بایستی برای ارائه یک استدلال پیوسته پیش رو جریان می یابد، که توسط نتایج استفاده از روش های پژوهش تحلیلی خاص (به عنوان مثال، متنی یا آماری) اطلاع رسانی می شود. در حالی که بایستی در متن، علت و چرایی روش پژوهش مورد استفاده را توجیه کرد، نتایج کامل کاربرد آن (به عنوان مثال نتایج آماری) را می توان در بخش پیوست ها قرار داد. پیوست ها معمولا در شمارش کلمات درنظر گرفته نمی شوند، اما این مورد به خصوص برای رساله های دکترا بررسی می شود.

– در صورت داشتن هرگونه شک و تردید، با دفتر دانشکده یا استاده راهنمای خود مشورت کنید. بایستی در متن اصلی یا پاورقی بیان کرد که مطالب خاص در پیوست قرار دارد.

– از سیستم شماره یا حروف گذاری برای نام پیوست ها استفاده کنید. به عنوان مثال، اولین پیوست که در متن اصلی ذکر شده است، می تواند نام الف یا ۱ باشد، حرف ب یا ۲ برای دومین پیوست و غیره. به همین ترتیب، برای نام پیوست ها، عنوان انتخاب کنید. مجموعه پیوست ها بایستی بعد از صفحات مطالب، قرار داده شود.

 

2018-12-19
كد : 103616
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss