جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتعملکرد، ارزیابی عملکرد، عملکرد بازار

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

متغیرها: عملکرد، ارزیابی عملکرد، عملکرد بازار

توضیحات: ۲۷ صفحه فارسی (word) با منابع کامل

دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

خلاصه ای از کار:

مقدمه

هر سازمان به منظور آگاهي از ميزان مطلوبيت و مرغوبيت فعاليتهاي خود به ويژه در محيط هاي پيچيده و پويا، نياز مبرم به سيستم ارزيابي عملكرد دارد. فقدان سيستم ارزيابي عملكرد در يك سازمان به معناي عدم برقراري ارتباط بامحيط درون و برون سازمان تلقي مي شود كه پيامد آن كهولت و در نهايت مرگ سازمان است. بانكها نيز همانند ساير سازمانها در ايران براي ارايه خدمات متنوعتر، سريعتر و مدرنتر و امكان رقابت وادامه حيات در موج گسترده اطلاع رساني وتوسعه خدمات ويژه بانكي، نيازمند ارزيابي عملكرد مستمر شعب خود هستند (صالحي و همکاران، ۱۳۹۰: ۱۲۸).

……….

تشريح مفهوم عملكرد:

در ضرورت و تشريح و تعريف مفهوم واژه ي عملكرد بايد خاطرنشان نمود كه جايگاه اين واژه از آنجا حائز اهميت است كه تنها با تعريف و تشريح عملكرد است كه مي توان آن را ارزيابي يا مديريت نمود. هولتون[۱] و بيتز[۲] خاطرنشان كرده اند كه عملكرد يك ساختار چند بعدي است كه ارزيابي آن بسته به انواع متفاوت است. ايشان همچنين به اين موضوع كه هدف ارزيابي، نتايج عملكرد است يا رفتار اشاره مي نمايند. در خصوص چيستي عملكرد، نگرش هاي متفاوتي وجود دارد. به طوري كه مي توان عملكرد را فقط سابقه ي نتايج حاصله تلقي كرد. از نظر فردي، عملكرد سابقه ي موفقيت هاي يك فرد است. كين[۳]  معتقد بود كه عملكرد چيزي است كه فرد به جا مي گذارد و جداي از هدف است. برنادين[۴]  و همكارانش معتقدند كه عملكرد بايد به عنوان نتايج كار تعريف شود.چون نتايج قوي ترين رابطه با اهداف استراتژيك سازمان، رضايت مشتري و نقش هاي اقتصادي دارد. فرهنگ لغات آكسفورد عملكرد را به اين صورت تعريف نموده است كه انجام، اجرا، تكميل،انجام كار سفارش يا تعهد شده ، عملكرد را مشخص مي نمايد. اين تعريف به خروجي ها يا نتايج بر مي گردد و در عين حال عنوان عملكرد در مورد انجام كار نيز نتايج حاصله از آن مي باشد (دفت، ۱۳۷۷:  ۱۰۲).

…………………..

ارزيابي و سنجش عملكرد:

درواقع، اگر نتوان آنچه را كه درباره ي آن صحبت مي شود اندازه گرفت و آن را در قالب اعداد بيان نمود به نظر مي رسد چيزي درباره ي آن دانسته نشده است. چون در اين حالت دانش كسب شده تنها يك نوع دانش

………….

فرآيند ارزيابي عملكرد:

هر فرآيندي شامل مجموعه‌اي از فعاليت‌ها و اقدامات با توالي و ترتيب خاص منطقي و هدفدار مي‌باشد. در فرايند ارزيابي عملكرد نيز هر مدل و الگويي كه انتخاب شود، رعايت نظم و توالي و فعاليت‌هاي ذيل در آن ضروري مي باشد.

………………

مزاياي سنجش عملکرد:

سنجش و اندازه گيري عملكرد داراي فوايد و مزاياي بسياري است كه چند مورد از آنها عبارتند از:

……………

مدل هاي سنجش و اندازه گيري عملكرد:

شايد بتوان اينطور عنوان نمود كه دليل وجود اين تعداد متدولوژي متناقض براي ارزيابي عملكرد اين باشد كه

……………

د) مدل مالكوم بالدريج (MB):

در كشور امريكا براي رسيدن به اهداف عالي رشد و توسعه كيفيت و بالا بردن توان رقابتي سازمان ها در كنار ساير رقبا، اقدام به طرح ريزي مدلي تحت عنوان مدل مالكوم بالدريج شد و در سال ۱۹۸۷ جايزه ملي كيفيت مالكوم بالدريج ابداع گرديد (عفتي دارياني و همکاران، ۱۳۸۶ : ۶۳).

 

……………..

ه) مدل تعالي بنياد کيفيت اروپا EFQM:

مدل تعالي بنياد کيفيت اروپا مبتني بر هشت مفهوم بنيادين است که شامل نتيجه گرايي، مشتري گرايي، رهبري و ثبات در مقاصد، مديريت مبتني بر فرآيندها و واقعايت، توسعه و مشارکت کارکنان، يادگيري و بهبود مستمر، توسعه‌ي همکاري‌هاي تجاري و مسئوليتهاي اجتماعي سازمان است. اين مدل سازمانها را براساس۹ معيار، مورد ارزيابي قرار مي دهد که در قالب دو بخش، يعني توامندسازها و نتايج سازمان طبقه بندي شده اند. پنج معيار توانمندساز و چهار معيار نتايج در مدل مذکور وجود دارد (Bou-Llusar et al.., 2005: 337) ميان توانمندسازها و نتايج در مدل EFQM تعامل وجود دارد، به گونه اي که نتايج براثر اجراي توانمندسازها بدست مي‌آيند توانمندسازها با اخذ بازخورد از نتايج، بهبود مي‌يابند. نوآوري و يادگيري کمک مي‌کنند تا توانمندسازها بهبود يافته و بهبود توانمندسازها، بهبود نتايج را به دنبال خواهد داشت (افجه و محمودزاده، ۱۳۹۰: ۹).

………………..

طراحي سيستم ارزيابي عملكرد:

علاوه بر ابزار ها و روش هاي ارزيابي عملكرد، به منظور اجراي هرچه بهتر ارزيابي عملكرد در سازمان‌ها، طراحي و پياده سازي سيستم ارزيابي عملكرد ضروري مي باشد. در اين بخش به صورت مختصر به بررسي نحوه ي طراحي سيستم هاي ارزيابي عملكرد مي پردازيم. يك سيستم ارزيابي عملكرد همانطور كه در شكل ۲-۲-۵ نشان داده شده در سه سطح مي تواند مورد بررسي قرار گيرد:

…………….

عملكرد بازار:

موفقيت استراتژي هاي هر شركت، در عملكرد آن شركت منعكس مي شود. عملكرد شركت ميزان موفقيت يك شركت در خلق ارزش براي قسمت هاي مختلف بازار است. در نهايت عملكرد شركت بر اساس دستيابي به اهداف كسب و كار، از طريق واحدهاي مختلف شركت، تعيين مي شود. شركت هايي كه عملكرد مطلوبي دارند، ارزش را در طول زمان خلق مي نمايند و اين مهم در شركت هايي كه عملكرد نامطلوبي دارند صورت نمي گيرد. عملكرد بازاريابي به توانايي سازمان براي افزايش فروش، ارتقاي موقعيت رقابتي شركت، توسعه محصول جديد، بهبود كيفيت محصول، كاهش زمان تحويل كالا يا خدمات به مشتريان، گسترش سهم بازار و غيره در مقايسه با ديگر رقبا در يك صنعت خاص اشاره دارد (سايمونز، ۱۳۸۵: ۲۵۰).

……………….

منابع:

  • آرمسترانگ، م. (۱۳۸۵). مديريت عملکرد راهبردي کليدي و راهنماي عملي، ترجمه سعيد صفري. انتشارات جهاد دانشگاهي.
  • آکر، د. (۱۳۸۶). مديريت استراتژيک بازار. مترجمين : صفرزاده ، حسين و خادمي ، مهدي و فرهنگي ، علي اکبر، تهران ، انتشارات پيام . پويا، چاپ دوم.
  • آل اسحاق، ي ( ۱۳۸۸) ،”اصلاح نظام بانکي ضرورت تحول اقتصادي ” روزنامه ايران اقتصادي، سال ۱۵ ، شماره ۴۳۶۸

…………………

………………

 

 

 

[۱] Holton

[۲] Bates

[۳] Kane

[۴] Bernadin

2019-03-04
كد : 7054
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss