جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتعنوان پروپوزال: تاثير تاريخ كاشت و تيمار پوترسين بر ويژگي هاي رويشي، عملكرد و اجزاء عملكرد شنبليله در منطقه گرمسيري گچساران

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: تاثير تاريخ كاشت و تيمار پوترسين بر ويژگي هاي رويشي، عملكرد و اجزاء عملكرد شنبليله در منطقه گرمسيري گچساران

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

گياهان دارويي يكي از منابع غني كشور است كه امكان صادرات آن نيز وجود دارد. ايران از نظر آب و هوا در زمينه رشد گياهان دارويي يكي از بهترين مناطق جهان محسوب مي شود، به همين دليل صادرات آن مي تواند منبع بزرگي از درآمد براي كشور باشد (صمصام شریعت، ۱۳۸۲). اهميت گياهان دارويي سبب شده است كه هر ساله تعداد بيشتري از كشاورزان با تغيير نوع كشت از زراعت هاي معمول به كشت گياهان دارويي، به سمت توليد اين دسته از گياهان روي آورند، اما عدم آگاهي كافي از نيازهاي اكولوژيك، مراحل كاشت، داشت و برداشت گياهان دارويي، كشاورزان را با مشكلات جدي روبرو كرده است (Sharma, 2004). شنبيليه يكي از گياهان د ارويي خانواده نخود است كه منشأ آن غرب آسيا (ايران) و نواحي مديترانه اي گزارش شده است (صمصام شریعت، ۱۳۸۲). این گیاه در طول دوره رشد به هواي گرم نياز دارد . دانه آن داراي آلكالوئيدي به نام تريگونيلين، تركيب هاي موسيلاژي، پروتئين و روغن مي باشد (Bernath, 1993).

……

مرور منابع:

اسلامی و احمدی (۱۳۸۹) اثر تراكم و تاريخ كاشت بر عملكرد و اجزاي عملكرد شنبليله را مورد مطالعه قرار دادند. طرح آزمايشي به صورت اسپليت پلات در قالب بلوك هاي كامل تصادفي با چهار تكرار بود. نتايج آزمايش نشان داد كه بيشترين و كمترين عملكرد دانه (۳۴/۸۸ و ۳/۲۲ گرم بر متر مربع) به ترتيب مربوط به تاريخ كاشت هاي ۹ اسفند و ۹ ارديبهشت بود. همين تيمارها بيشترين و كمترين تعداد غلاف در بوته (۸/۲۵و ۸/۶) و وزن هزاردانه (۱۲ و ۹/۹) را نيز داشتند. كاشت ديرتر به دليل هم زماني مراحل گلدهي و تشكيل دانه با گرما و تاثير بيشتر بر ساختارهاي زايشي نسبت به رويشي سبب شد كه كمترين شاخص برداشت مربوط به تاريخ كاشت ۹ ارديبهشت باشد. همچنين تاخير در كاشت از طريق كاهش طول دوره رشد رويشي سبب كاهش معني دار ارتفاع بوته گرديد.

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

۱- تاریخ کاشت اثر معنی دار بر ویژگی های رویشی شنبلیله در منطقه گرمسیری گچساران دارد.

۲- تاریخ کاشت اثر معنی دار بر عملکرد و اجزای عملکرد شنبلیله در منطقه گرمسیری گچساران دارد.

۳- تیمار پوترسین اثر معنی دار بر ویژگی های رویشی شنبلیله در منطقه گرمسیری گچساران دارد.

۴- تیمار پوترسین اثر معنی دار بر عملکرد و اجزای عملکرد شنبلیله در منطقه گرمسیری گچساران دارد.

………….

 

 

2019-02-25
كد : 2715
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss