جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتغدير

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

غدير

(۲۵ صفحه ورد)

سال دهم هجرت،مسلمانان همراه پيامبر اكرم مراسم حج را به پايان رساندند و عازم مدينه شدند تا اين كه به محلي به نام غدير خم رسيدند. نيم روز هيجدهم ذي الحجه بود كه پيك وحي بر رسول خدا صلی الله عليه و آله  نازل شد و از جانب خدا پيام آورد كه: اي رسول آنچه از جانب پروردگارت بر تو نازل شده به گوش مردم برسان و اگر چنين نكني رسالت او را ابلاغ نكرده اي و خداوند تو را از گزند مردمان حفظ خواهد كرد.

پيامبر دستور توقف دادند و همگان در آن بيابان بي آب و در زير آفتاب سوزان صحرا فرود آمدند. منبري از جهاز شتران براي پيامبر ساختند و رسول خدا بر فراز آن رفت و روي به مردم كرد. ابتدا خدا را سپاس گفت و از بديهاي نفس اماره به او پناه جست و فرمود: “اي مردم بزودي من از ميان شما رخت بر خواهم بست”. آن گاه اضافه کرد: “چه كسي در ارزيابي مصلحت ها و شناخت و تصرف در امور بر مومنين سزاوارتر است؟” همه يك سخن گفتند: “خدا و پيامبر داناترند.”

رسول گرامي فرمود: “آيا من به شما از خودتان اولي و سزاوارتر نيستم؟” همگان يك صدا جواب دادند:”چرا چنين است.” آنگاه فرمود: “من دو چيز گرانبها در ميان شما مي گذارم يكي ثقل اكبر  كه كتاب خداست و ديگري ثقل اصغر كه اهل بيت منند. مردم! بر آنان پيشي نگيريد و از آنان عقب نمانيد.”

آنگاه دست علي (ع) را در دست گرفت و آن قدر بالا برد كه همگان او را در كنار رسول خدا ديدند و شناختند.  سپس فرمود: “خداوند مولاي من و من مولاي مؤمنان هستم و بر آنها از خودشان سزاوارترم.

اي مردم هر كس كه من مولا و رهبر اويم اين علي هم مولا و رهبر اوست” و اين جمله را سه بار تكرار كرد و چنين ادامه داد: “پروردگارا ! دوستان علي را دوست بدار و دشمنان او را خوار. خدايا علي را محور حق قرار ده.”

سپس فرمود: “لازم است حاضران اين خبر را به غايبان برسانند.” هنوز اجتماع به حال خود باقي بود كه دوباره آهنگ روح بخش وحي گوش جان محمد صلي الله عليه و آله را نواخت كه:‌ «امروز دينتان را برايتان كامل نمودم و نعمت خود را بر شما به پايان رساندم و اسلام را به عنوان دين برايتان پسنديدم» و بدين سان علي (ع) از جانب خداوند براي جانشيني پيامبر (ص) برگزيده شد.

……………………

…………………….

2019-03-20
كد : 32715
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss