جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتفلسفه بزرگداشت عاشورا

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

فلسفه بزرگداشت عاشورا

(۱۸ صفحه ورد)

اما بزرگداشت قيام عاشورا توسط شيعيان و اقدام به بر پايى مجالس سوگواري و گريه نمودن در مصائب اهل بيت را ميتوان از اين زاويه نگريست که به اختصار به آن اشاره مي‌نماييم:

همان طور که همه مي‌دانند، روح، اساس و بنيان وجود آدمي است و جسم انسان کاملا در تحت سيطره روح است. ماهيت روح نيز با ماهيت جسم که مادي است تفاوت دارد و روح موجودي غير مادي و مجرد است. به همين دليل است که پيوند روحاني به مراتب عميق‌تر و داراي ژرفاي بيشتري نسبت به پيوند مادي و روابط جسماني است. حال اين پيوند چگونه حاصل مي‌گردد؟ پيوند روحاني هنگامي ميان دو شخص برقرار مي‌گردد که هر دو داراي ارزشهاي يکسان الهي و انساني باشند. رابطه و پيوند ميان شيعه و ائمه طاهرينش، يک پيوند روحاني و يک رابطه معنوي است و شيعه، حيات انساني و معنوي خويش را مديون آن ذوات مقدسه مي‌داند. همان گونه که ذکر شد، ماهيت اين وابستگي و پيوند، بسيار عميق‌تر از پيوند مادي است، لذا هيچ جاي تعجب ندارد که شيعيان در رثاي محبوبان الهي خويش، مغموم و عزادار گردند چرا که رابطه روحاني آنان، همچنان نيز بر قرار است و به مصداق: “ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون”، شيعيان با ائمه خويش حتي در زمان حال، رابطه‌اي عميق دارند (و البته که رابطه معنوي و روحاني، امري فراي زمان و مکان است).

و نيز به همين دليل است که شيعيان در ماتم اولياي خود اشک مي‌ريزند. اما براي گريستن، فلسفه‌اي ديگر نيز وجود دارد؛ و آن اينکه گريستن وسيله‌ايست براي تقويت محبت و محبت و دلدادگي، موجبات تبعيت از محبوب را فراهم مي‌سازد و پيروي، همرنگي و سنخيت مي‌آورد که اين سنخيت، خود نيز موجب تقويت محبت مي‌گردد. پس گريه از محبت منشأ مي‌گيرد و خود نيز موجب تقويت محبت مي‌شود و چنين است که انسان با دلدادگي به اولياي حق، گام در مسير قرب الهي مي‌گذارد و لحظه به لحظه، به سوي کمال سير مي‌کند. آري، درست است که گريستن تنها وسيله تقويت محبت نيست، اما در گريستن، نکته‌اي لطيف، نهفته است. ابراز و تقويت محبت وقتي کامل است و ادعاي مدعي هنگامي صادق، که محب به غير از حب محبوب، چيز ديگري به دل راه ندهد و هر آن چيز غير از آن را از دل برون کند. گريستن اين رسالت را به خوبي انجام مي‌دهد و زنگار دل و باطن آدمي را مي‌زدايد و درون را صيقل مي‌دهد و اين خالص ساختن، جان آدمي را آماده تأثيرپذيري از والاترين انسانها مي‌نمايد.

…………………………

………………………..

2019-03-20
كد : 32824
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss