جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتفلسفه بزرگداشت عاشورا

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

فلسفه بزرگداشت عاشورا

(۱۸ صفحه ورد)

اما بزرگداشت قيام عاشورا توسط شيعيان و اقدام به بر پايى مجالس سوگواري و گريه نمودن در مصائب اهل بيت را ميتوان از اين زاويه نگريست که به اختصار به آن اشاره مي‌نماييم:

همان طور که همه مي‌دانند، روح، اساس و بنيان وجود آدمي است و جسم انسان کاملا در تحت سيطره روح است. ماهيت روح نيز با ماهيت جسم که مادي است تفاوت دارد و روح موجودي غير مادي و مجرد است. به همين دليل است که پيوند روحاني به مراتب عميق‌تر و داراي ژرفاي بيشتري نسبت به پيوند مادي و روابط جسماني است. حال اين پيوند چگونه حاصل مي‌گردد؟ پيوند روحاني هنگامي ميان دو شخص برقرار مي‌گردد که هر دو داراي ارزشهاي يکسان الهي و انساني باشند. رابطه و پيوند ميان شيعه و ائمه طاهرينش، يک پيوند روحاني و يک رابطه معنوي است و شيعه، حيات انساني و معنوي خويش را مديون آن ذوات مقدسه مي‌داند. همان گونه که ذکر شد، ماهيت اين وابستگي و پيوند، بسيار عميق‌تر از پيوند مادي است، لذا هيچ جاي تعجب ندارد که شيعيان در رثاي محبوبان الهي خويش، مغموم و عزادار گردند چرا که رابطه روحاني آنان، همچنان نيز بر قرار است و به مصداق: “ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون”، شيعيان با ائمه خويش حتي در زمان حال، رابطه‌اي عميق دارند (و البته که رابطه معنوي و روحاني، امري فراي زمان و مکان است).

و نيز به همين دليل است که شيعيان در ماتم اولياي خود اشک مي‌ريزند. اما براي گريستن، فلسفه‌اي ديگر نيز وجود دارد؛ و آن اينکه گريستن وسيله‌ايست براي تقويت محبت و محبت و دلدادگي، موجبات تبعيت از محبوب را فراهم مي‌سازد و پيروي، همرنگي و سنخيت مي‌آورد که اين سنخيت، خود نيز موجب تقويت محبت مي‌گردد. پس گريه از محبت منشأ مي‌گيرد و خود نيز موجب تقويت محبت مي‌شود و چنين است که انسان با دلدادگي به اولياي حق، گام در مسير قرب الهي مي‌گذارد و لحظه به لحظه، به سوي کمال سير مي‌کند. آري، درست است که گريستن تنها وسيله تقويت محبت نيست، اما در گريستن، نکته‌اي لطيف، نهفته است. ابراز و تقويت محبت وقتي کامل است و ادعاي مدعي هنگامي صادق، که محب به غير از حب محبوب، چيز ديگري به دل راه ندهد و هر آن چيز غير از آن را از دل برون کند. گريستن اين رسالت را به خوبي انجام مي‌دهد و زنگار دل و باطن آدمي را مي‌زدايد و درون را صيقل مي‌دهد و اين خالص ساختن، جان آدمي را آماده تأثيرپذيري از والاترين انسانها مي‌نمايد.

…………………………

………………………..

۲۹,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۶-۰۲-۰۴
كد : 32824
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :

محصولات پیشنهادی

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss