جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمبانی نظری و پیشینه تحقیق برای فصل دوم پایان نامه بررسی اثرات محافظتی عصاره متانولی گیاهان Emblica officinalis و Terminalia chebulaو Terminalia bellerica بر آسیب سلول های PC12 ناشی از محرومیت سرم/گلوکز

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق برای فصل دوم پایان نامه بررسی اثرات محافظتی عصاره متانولی گیاهان Emblica officinalis و Terminalia chebulaو Terminalia bellerica بر آسیب سلول های PC12 ناشی از محرومیت سرم/گلوکز

 

۱-۴- تعاریف بنیادی:

۱-۴-۱: رادیکال آزاد:  اجمالا به ترکیبی گفته می شود که دارای یک یا بیشتر الکترون جفت نشده بوده، لذا واکنش پذیری زیادی دارد. لازم به ذكر است، افزایش تولید رادیکال های آزاد با صدمه به غشاء سلول، باعث گسسته شدن غشاء سیتوپلاسمی می شود؛ لذا به طور طبیعی آنزیم های گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسیددیسموتاز و کاتالاز، رادیکال های آزاد را احیاء می کنند. آسیب وارده به غشاء سلول، به خاطر استرس اکسیداتیو، باعث خروج آنزیم های آنتی اکسیدانی از سلول می شود که پیامد آن، آسیب پذیری بیشتر، نسبت به رادیکال های آزاد است. (۱)

۱-۴-۱-۱: مبانی رادیکال های آزاد و آسيب اكسيداتيو:

اكسيژن در جريان متابوليسم اكسيداتيو؛ در ارگانيسم هاي هوازي به عنوان گيرنده نهايي در زنجيره انتقال الكترون عمل كرده و لذا راديكالهاي آزاد اكسيژن، شايعترين فرم راديكال هاي آزاد مي باشند. اضافه شدن یک ، دو یا سه الکترون به اکسیژن مولکولی به ترتیب منجر به تولید سوپر اکسید ، هیدروژن پراکسید و هیدروکسیل می شود.  امروزه عمدتا از اصطلاح گونه هاي فعال اكسيژن (ROS)  استفاده مي شود، چرا كه اكسيژن تكي، پراكسيد هيدروژن، ليپو پراكسيدها، هيدروپراكسيدها، و اپوكسيد ليپيدهاي اندوژن و اسيد هيپوكلرو نيز داراي گروه هاي فانكشنال و بسيار فعال اكسيژن بوده؛ اما راديكال آزاد محسوب نمي شوند.مع الوصف ROS  ، يک محصول ثانويه طبيعي هم هست که از متابوليسم نرمال اکسيژن بدست مي آيد و نقش مهمي را در سيگنالهاي درون سلولي دارد.

…..

…..

2018-01-26
كد : 79031
وضعيت :‌موجود
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss