جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمدلی برای زنجیره تامین پایدار در صنعت فرش ماشینی ایران

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده:  مدلی برای زنجیره تامین پایدار در صنعت فرش ماشینی ایران

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

رعایت اصول پایداری مانند حفظ محیط زیست و مسئولیت اجتماعی شرکتها به ارائه روشهایی می پردازد که سازمانها در فضاهاي کسب و کار خود به آن عمل می کنند و پاسخگوي توقعات جامعه، انتظارات تجاري، قانونی، اخلاقی و اجتماعی آنان هستند. چرا که سازمانها مسئولیتهاي بزرگی در زمینه اجتماعی، اقتصادي و محیطی در قبال کارکنان، سهامداران، مشتریان، دولت، تامین کنندگان و تمامی ذینفعان خود برعهده دارند. بدون شک، چنانچه افراد، گروهها، سازمانها و مؤسسات مختلف جامعه، خود را نسبت به رویدادها، اتفاقات و بحرانهاي مختلف مسئول دانسته و هریک در حدود مسئولیت و حیطه کاري خویش در حل بحرانهاي فوق تلاش نمایند، بسیاري از مشکلات کاسته شده و جامعه اي سالم و آرام به وجود خواهدآمد. به عبارت دیگر، سازمان به هر نحوي که عمل کند، عملکردش روي جامعه تاثیرمی گذارد. بنابراین سازمان ها باید به کارهایی دست بزنند که موردقبول جامعه و منطبق با ارزشهاي آن باشد. سازمانهایی که نتوانند خود را با این مهم تطبیق دهند، در عرصه عمل موفق نخواهند بود. به عبارت دیگر، سازمانها براي آنکه بتوانند جایگاه خود را در جامعه حفظ نموده یا بهبود بخشند، به نحوي که باعث ادامه بقاي آنها و موفقیتشان در کار شود، لازم است که به مسئولیت اجتماعی توجه لازم را داشته باشند (کیم و همکاران، ۲۰۱۹).

همچنین برخی مطالعات نشان دادند که آگاهی از استانداردهای منابع انسانی پایدار در شرکت ها در سطح بسیار پایینی قرار دارد (اصفهانی و همکاران، ۱۳۹۷). مقررات و تنظیمات کسب و کار بسیاری رابطه بین تولید و عملیات اجرایی شرکت ها و عملکرد پایدار را مورد بررسی قرار دادند. مدیریت منابع انسانی پایدار و اهداف توسعه پایدار از طریق اجزای معمول عوامل انسانی با هم مرتبط هستند، به خاطر اینکه گرایش ها، رفتار و مصرف منابع انسانی دارای اثر مستقیم بر اعمال اجتماعی و زیستی انسان ها می باشد (چامز و گارسیا بلاندن، ۲۰۱۹).

نزديك به ۴۰ سال پيش اولين كارخانه توليد فرش ماشيني در كاشان راه‌اندازي شد و به بزرگ‌ترين كارخانه توليد فرش ماشيني خاورميانه تبديل شد. با ورود كارگاه‌هاي كوچك به عرصه توليد فرش ماشيني اين محصول كاشان به بازارهاي جهاني راه يافته و توفيق روز افزون كسب كرد.

این صنعت در سال های اخیر با مشکلات زیادی روبرو شده است. درصد قابل توجهی از واحدهای تولیدی بعد از چند سال فعالیت ورشکست می شوند، توجه به مسئولیت های اجتماعی در این صنعت کم است، مدیریت مناسبی در زنجیره تامین صورت نمی گیرد و …. این مشکلات با ورود رقبای جدید به بازار فرش ماشینی بیشتر شده است. آمار نشان می دهد در طول سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ تاسیس واحدهای جدید در فرش ماشینی کاهش چشمگیری داشته است (نساج، ۹۲). علت این امر میتواند ریسک بالای سرمایه گذاری در این صنعت باشد. زیرا شرکت های زیادی در این صنعت ورشکست شده اند.

آنچه که اهمیت دارد این است که صنعت فرش ماشینی را همچون دیگر صنایع باید به صورت یک زنجیره مورد بررسی قرار داد، چرا که فرش ماشینی تنها منحصر به کارگاه تولید فرش ماشینی نمی‌شود و در گروه صنعتی بزرگ‌تر به نام صنعت نساجی قرار دارد.

با توجه به اینکه اکثر مواردی که به عنوان مشکل مطرح شدند در بحث زنجیره تامین جای میگیرند میتوان نتیجه گرفت که برای بقای صنعت فرش ماشینی باید به بحث زنجیره تامین توجه جدی شود. با اين وضعيت سازمان هايي در مرحله رقابت پيروز خواهند شد كه بتوانند ضمن ايجاد رابطه مناسب بين كل زنجيره تأمين، تصميمات بهينه در طول زنجيره اتخاذ نمايند و سعي در كاهش قيمت تمام شده و افزايش كيفيت محصولات خود نمايندیکی از اصلی ترین مباحثی که در زنجیره تامین مطرح می شود بحث اندازه گیری عملکرد زنجیره تامین می باشد. یکی از دلایل اصلی عملکرد ضعیف زنجیره تأمین، فقدان سیستم اندازه گیری است. مدل های مختلفی برای اندازه گیری عملکرد زنجیره تامین ارائه شده است. وکارهای زیادی در جهت انطباق سنجه های ارزیابی عملکرد در صنایع مختلف انجام شده است. با توجه به اهمیت اندازه گیری عملکرد زنجیره تامین، در این تحقیق سنجه های ارزیابی عملکرد زنجیره تامین فرش ماشینی ایران ارائه می شود.

با توجه به موارد مطرح شده، از مشکلات اصلی شرکت های فرش ماشینی، عمر کوتاه آنهاست. در نتیجه توجه به بحث پایداری در این صنعت اهمیت ویژه ای دارد. پایداری اشاره به  یکپارچگی مسائل اجتماعی، محیطی و اقتصادی دارد  توجه همزمان به این ابعاد و مدیریت مناسب آن ها میتواند باعث پایداری زنجیره تامین می شود. پایداری اشاره به بقای سازمان دارد و متشکل از ۳ بعد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی می باشد. برای پایداری اجتماعی باید اطمینان حاصل شود که نیازهای افراد برآورده می‌شود. برای پایداری اقتصادی باید سود حداکثر شود. برای پایداری محیطی باید مصرف مواد غیرقابل تجدید حداقل شود، تولید ضایعات حداقل شود و آسیب دائمی به محیط زیست وارد نشود. به اعتقاد کوان، هر صنعتی تصور خود را از پایداری دارد و برنامه خاص خود را مبتنی بر بخش، علایق سهامداران، خدمات، محصولات و مدل تجاری خود دنبال می‌کند. در نتیجه انطباق پایداری با شرایط صنایع مختلف ضروری به نظر می رسد. در این تحقیق به بررسی پایداری در صنعت فرش ماشینی می پردازیم.

از موارد مهم دیگر این است که چه عواملی باعث توانمندی زنجیره در راستای عملکرد بهتر و پایداری بیشتر می شود. عواملی که به زنجیره در راستای عملکرد بهتر یاری می رسانند را توانمندسازهای زنجیره تامین می گویند. در تحقیقات مختلفی به توانمندسازهای زنجیره تامین اشاره شده است. شناسایی تاثیر توانمندسازهای زنجیره روی عملکرد زنجیره و پایداری زنجیره می تواند کمک زیادی در اتخاذ تصمیمات صحیح برای مدیریت زنجیره بکند؛ در نتیجه در این تحقیق به دنبال بررسی ارتباط توانمندسازها، عملکرد و پایداری زنجیره تامین می باشیم.

……………………………

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2019-01-26
كد : 109515
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss