جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: ارزیابی خطرات فرسایش خاک – کاربرد انتگرالی حسگرهای از راه دور، GIS و شیوه های آماری با معیارهای بیوفیزیکی متمایل به استراتژی های مدیریت

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: ارزیابی خطرات فرسایش خاک – کاربرد انتگرالی حسگرهای از راه دور، GIS و شیوه های آماری با معیارهای بیوفیزیکی متمایل به استراتژی های مدیریت (۲۰۰۹)

چکیده

نقشه های موجود در مورد فرسایش خاک را می توان به عنوان ابزاری ضروری در ناحیه های مستعد فرسایش به حساب آورد که برای توضیح و نمایش توزیع خطرات و آن دسته از نواحی بکار می روند که احتمال دارد با درجه های متفاوت تحت الشعاع قرار بگیرند. از این رو برای طرّاحان و سیاستگذاران انجام اندازه گیری های چاره ساز برای نواحی دارای اولویت بسیار مفید خواهد بود. در این مطالعه از یک مدل عددی برای ارزیابی خطرات فرسایش خاک استفاده شده که در آن تحلیل امتیازی z با نوعی سیستم اطلاعات جغرافیائی (GIS) درهم آمیخته شده تا محاسبه یک شاخص ترکیبی خطر فرسایش خاک صورت پذیرد (SEHI). برای این مدل اقدام به انتخاب ۹ عامل شد که دارای اثرات قابل توجهی بر روی فرسایش خاک بودند. جهت ایجاد حسگری از راه دور برای عوامل انتخاب شده، فرآیند سلسله وار تحلیلی (AHP) و تکنیک های GIS همراه با مدل های فضایی مورد استفاده قرار گرفتند. سپس، لایه های موجود با وزن های عاملی بوسیله ترکیب وزن دار خطی تلفیق یافتند تا عدد SEHI برای هر محور بدست آید. جهت طبقه بندی نقشه متمایز SEHI برای نمایش ناحیه سازی معنادار خطر فرسایش خاک، اصول متساوی مسافت یکسان مورد استفاده قرار گرفت و به چهار سطح خطرات رده بندی شد: بسیار زیاد، زیاد، میانه و کم. نتایج حاکی از آن است که در کلّ، شرایط متوسط خطرآفرین فرسایش خاک در ناحیه مورد مطالعه یافت شده و شیوه پیشنهادی همچنین قادر به شناسایی نواحی دارای خطر بالا و بسیار بالا بوده که نیاز به مداخلات ضروری بر مبنای اولویت بندی دارد. طبق این مطالعه، استراتژی های جامع مدیریت خطرات فرسایش خاک به منظور کنترل و مدیریت کارآمد فجایع فرسایش حاضر و آتی ناحیه مورد پیش بینی قرار گرفت.

……………………………………………………………………

…………………………………………………………..

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

2019-05-15
كد : 117506
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss