جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: الگوریتم زنبوری ذرات برای چینش جرثقیل به همراه بهینه سازی میزان تامین و تقاضای مصالح

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: الگوریتم زنبوری ذرات برای چینش جرثقیل به همراه بهینه سازی میزان تامین و تقاضای مصالح (۲۰۱۴)

چکیده

مساله چینش جرثقیل (TCL) یک مساله معمولی چینش کارگاه ساختمانی (CSL) است که امروزه در بازه وسیعی از پروژه های ساختمانی و شرایط کارگاهی استفاده می شود. جرثقیل یک ابزار کلیدی مورد استفاده جهت انتقال افقی و قائم مصالح، به خصوص واحدهای پیش ساخته سنگین مانند تیرهای فولادی، بتن آماده، اجزای پیش ساخته و قالب بزرگ پنلی می باشد. سازگاری موقعیت جرثقیل ها با تامین مصالح و تقاضای مهندسی یک مساله بهینه سازی ترکیبی در داخل مساله TCL است که حل دشواری دارد. هوش گروهی (SI) یک تکنیک هوش مصنوعی معروف است که به طور گسترده ای برای حل مسائل بهینه سازی پیچیده استفاده می شود. الگوریتم های متعددی بر پایه SI ایجاد شده اند که از رفتار تجمعی حیواناتی مانند زنبورهای عسل (الگوریتم زنبور، BA) و پرندگان (بهینه سازی ازدحام ذرات، PSO) تقلید می کنند. این تحقیق الگوریتم زنبوری ذرات (PBA) را به کار می برد. این الگوریتم ازدحام ترکیبی، مزایای مربوط به زنبورعسل و ازدحام پرندگان را برای مساله TCL ادغام می کند. عملکردهای PBA، BA و PSO بر حسب اثرگذاریشان در حل یک مساله TCL عملی در مهندسی ساخت مقایسه می شود. نتایج نشان می دهند که PBA نسبت به هر دو الگوریتم BA و PSO بهتر عمل می کند.

………………………………………………………..

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

2019-10-05
كد : 124826
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss