جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: تاثیر حاکمیت شرکتی غیر اجباری بر قضاوتهای حسابرسان درباره پذیرش صاحبکار ، ریسک و برنامه ریزی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: تاثیر حاکمیت شرکتی غیر اجباری بر قضاوتهای حسابرسان درباره پذیرش صاحبکار ، ریسک و برنامه ریزی (۲۰۰۸)

چکیده :

ما در این مقاله اثرات ناشی از عملکردهای حاکمیت شرکتی غیر اجباری را بر روی مجموعه ای از قضاوتهای حسابرسی تشریح کردیم ( در این مقاله واژه “قضاوت” را بطور مترادف با واژه “تصمیم گیری” در نظر گرفتیم ، البته این امر با توجه به ادبیات قبلی این دو واژه در مقاله های کوهن و هانو ۲۰۰۰ و کوهن ۲۰۰۷ صورت گرفته است ).

ما شواهد اولیه مربوط به واکنش حسابرسان به موضوع حاکمیت شرکتی را در محیط های سازمانی که حاکمیت طبق قانون در آنها اجباری نیست ، تهیه کردیم . ما برای بررسی ارتباط بین حاکمیت شرکتی و تصمیم گیری های حسابرس در مورد پذیرش صاحبکار ، ارزیابی ریسک و میزان و زمانبندی آزمون های محتوا ، تئوریهای نمایندگی و وابستگی منابع را بعنوان مبنا در نظر گرفتیم. برای آزمون رابطه فوق ۶۰ مدیر حسابرسی را از بین ۴ شرکت بزرگ حسابرسی ، انتخاب و بصورت تصادفی به یکی از سه گروه آزمایشی حاکمیت ضعیف شرکتی ، متوسط و قوی اختصاص دادیم .

نتایج بررسی ها نشان داد که حسابرسان رضایتمندی بیشتری برای پذیرش صاحبکارانی دارند که از حاکمیت شرکتی قویتری برخوردارند . مشخص شد صاحبکارانی که از حاکمیت شرکتی قوی برخوردارند ، دارای ریسک محیط کنترلی پائین تری هستند . با تعیین ریسک کنترلی در سطح پایین ، اعتماد حسابرسان به سیستم کنترل داخلی صاحبکاران با حاکمیت شرکتی قوی ، افزایش یافته و این امر سبب کاهش میزان آزمونهای محتوای انجام شده توسط حسابرس می گردد. مشاهدات صورت گرفته در حالتیکه حاکمیت شرکتی در سطح قوی باشد ، بیانگر آن بود که حسابرس ، تعداد بیشتری از آزمونهای محتوای خود را در طی دوره مورد رسیدگی انجام می داد و میزان کمتری از این آزمونها را به پایان سال مالی موکول می کرد.

یافته های ما نشان داد که استراتژی های انتخابی توسط حسابرس ، واکنشی به میزان قوت حاکمیت شرکتی صاحبکاران می باشد .

……………………………………………………………………………..

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

2019-06-06
كد : 120208
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss