جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: تعيين رسانايي حرارتي واسطه هاي متخلخل از سرعت موج P

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: تعيين رسانايي حرارتي واسطه هاي متخلخل از سرعت موج Pـ (۲۰۱۳)

مقدمه

روشهاي فراصوتي طي سالهاست كه در روشهاي ژئو فن آوري و علوم معدنكاري استفاده شده است. اين روشها در زمينه بررسي هاي ژئوفيزيكي و آزمايشگاهي براي تعيين مشخصات ديناميك سنگها بكار برده مي شود. از آنجاييكه اين روشها غير مخرب و كاربرد آساني دارند، آنها بطور فزاينده اي در مهندسي ژئوفن آوري بكار برده مي شوند.

تعيين سرعت موج P يك كار آسان و ساده است و در اين زمينه همانند علوم آزمايشگاهي تعيين مي شوندو تعيين سرعت موج P كاري اسان و غير مخرب است چرا كه بطور فزاينده اي در مهندسي ژئوفن آوري استفاده مي شود. سرعت موج P صخره رابطه دقيق با مشخصات سنگ بكر دارد و اندازه گيري سرعت در توده سنگها، ساختار بافت سنگ را توصيف مي كند. موثرترين پارامترها، اندازه بهره و شكل، چگالي، ضريب تحليل، ناهمسانگري، آب منفذ، تحديد فشار، دما، هوازدگي و مناطق تغيير، سطوح بسترسازي و مشخصات درزه دارد.

اكثر محققان روابط موجود بين مشخصات سنگ و سرعت صوت را بررسي نمودند و دريافتند كه سرعت صورت، رابطه دقيقي با مشخصات سنگ دارد.

اكثر تحقيقات نشان داده است كه رسانندگي حرارتي سنگ متخلخل اصولاً وابسته به تركيب معدن شناسي، ضريب تخلخل سنگ، وجود سيالات پركننده منفذها و دما و فشار پيرامون دارد. رسانندگي حرارتي و ضريب تخلخل، نقش مهمي در مشخصات محل برهم كنش هاي سنگ سيال و مشخص كردن مواد ساختماني دارد. اسكن نوري، روشي است كه براي اندازه گيري ترموفيزيك بكار برده مي شود. برخي از تحقيقات آزمايشاتي و نظري براساس اين روش اجرا شده است.

اين روش از طريق اندازه گيري غير مخرب مشخصات حرارتي شمار بزرگي از مواد معدني و صخره ها مشخص مي شود.

در اين تحقيق، همبستگي بين مقدار رسانايي حرارتي و مقدار سرعت موج كه اندازه گيري هاي آزمايشاتي حاصل مي شود، بررسي مي شود.

…………………………………………………………..

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

 

2019-05-11
كد : 117086
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss