جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: ظرفیت بلندشدگی شمع های تکی و گروه های شمع مدفون در خاک غیرچسبنده

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: ظرفیت بلندشدگی شمع های تکی و گروه های شمع مدفون در خاک غیرچسبنده (۲۰۱۳)

چکیده

درک رفتار شمع و پیش بینی ظرفیت شمع ها تحت بارگذاری بلندشدگی (uplift) موضوعات مهمی در طراحی پی هستند. آزمایش های مدلسازی آزمایشگاهی بر روی شمع های تکی و گروه های شمع مدفون در خاک غیرچسبنده و تحت بارگذاری بلندشدگی خالص انجام شدند. آزمایش های آزمایشگاهی نیز بر روی شمع های فولادی قائم با محور مستقیم با قطر خارجی ۲۶mm در یک محفظه خاک فولادی انجام شدند. شمع های آزمایش شده نسبت های عمق مدفون به قطر (L/d) برابر ۱۴، ۲۰ و ۲۶ دارند. بستر ماسه ای در سه مقدار تراکم نسبی مختلف ۷۵%، ۸۵% و ۹۵% آماده شد. شمع های تکی و گروه های شمع شامل دو، چهار و شش شمع مدفون، در خاک ماسه ای مورد آزمایش قرار گرفتند و نتایج در این مقاله ارائه شده و مورد بحث قرار گرفت. اثرات عمق مدفون شمع، تراکم نسبی خاک، و آرایش شمع ها در یک گروه بر روی ظرفیت بلندشدگی شمع ها مورد بررسی قرار گرفتند. این تحقیق آشکار نمود که رفتار شمع های تکی تحت بارگذاری بلندشدگی عمدتا وابسته به نسبت عمق مدفون به قطر شمع و مشخصات خاک است. یک رابطه تجربی برای ارائه روابط بار-تغییرمکان شمع های تکی مدفون در خاک ماسه ای تحت بارگذاری بلندشدگی پیشنهاد شد. زمانی که بار خالص بلندشدگی به ازای شمع در یک گروه برابر با بار یک شمع تکی باشد، تغییرمکان رو به بالا در گروه شمع به دلیل اثرات اندرکنشی میان شمع ها افزایش یافت. بازدهی به دست آمده گروه تحت بارگذاری بلندشدگی در انطباق خوبی با تحقیقات پیشین یافت شده و نشان داده شد. برای یک گروه شمع با فواصل نزدیک شمع ها، افزایش تعداد شمع های گروه سبب کاهش بازدهی بلندشدگی گروه شد. بازدهی گروه تحت بارگذاری بلندشدگی به میزان کمی با افزایش تراکم نسبی خاک بهبود یافت، در صورتی که با افزایش نسبت عمق به قطر مدفون شمع کاهش یافت. اعتقاد بر این است که نتایج تجربی ارائه شده در این تحقیق می تواند برای درک حرفه ای مساله اندرکنش خاک-شمع-بلندشدگی مفید باشد.

………………………………………………………..

…………………………………………………………

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

2019-05-11
كد : 117098
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss