جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: محاسبه و تجسم طغیان سیل بر اساس یک شبکه مثلث توپوگرافی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: محاسبه و تجسم طغیان سیل بر اساس یک شبکه مثلث توپوگرافی  (۲۰۱۴)

چکیده

شبیه سازی ها طغیان سیل برای کنترل سیل و کاهش فاجعه مهم است و اهمیت حیاتی دارد. دقت و کارایی دو شاخص مهم در ارزیابی عملکرد مدل طغیان سیل می باشند. اگر چه یک مدل طغیان سیل بر اساس علم نیرو می تواند اطلاعات دقیق توپوگرافی را در ارزیابی فرآیندهای طغیان سیل استفاده کند، ساخت یک مدل مناسب برای توپوگرافی پیچیده و شرایط سیل متغیر دشوار است. از همه مهمتر، زمان شبیه سازی برای این نوع مدل به طور کلی بیش از حد طولانی بوده و نمی تواند در زمان واقعی انجام شود.

در این مقاله یک روش جدید، به نام روش محاسبه دامنه سیل متصل (FCDC)، برای بهبود بهره وری مدل های شبیه سازی طغیان آب سیل در مناطق با توپوگرافی پیچیده ارائه می شود. مفهوم اصلی این روش این است که طغیان رود، تنها می تواند در مناطقی که سطح آب بالاتر از ارتفاع زمین و در ارتباط با رودخانه رخ دهد؛ این نیاز به توسعه کلیدی یک الگوریتم برای جستجو برای دامنه های متصل دارد. روش FCDC با استفاده از شبکه مثلث توپوگرافی برای تعریف DEM منبع داده و روابط توپولوژیک برای انجام جستجوی دامنه سیل متصل ساخته شده است.

دو مورد از رودخانه Songhua در شهر هاربین، چین برای گسترش استفاده و اثر روش مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که روش FCDC می تواند جاری شدن سیل منبع مانند طغیان های رودخانه و یا بند سیل شبیه سازی و شبیه سازی طغیان آب می تواند تحت یک طیف وسیعی از شرایط مشخص باشد. همچنین، می تواند طیف وسیعی از تفکیک پذیری برای داده های توپوگرافی و سطح آب به عنوان مدل ورودی، که به نوبه خود باعث کاهش زمان شبیه سازی می شود در حالی که نتایج شبیه سازی منطقی را ارائه می کند استفاده کند.

علاوه بر این، روش FCDC می تواند برای به دست آوردن یک اثر صفحه نمایش صاف برای فرآیندهای طغیان سیل مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی، روش FCDC برای برآورد طغیان سیل و آماده شدن برای شرایط اضطراری به دلیل عملکرد زمان کارآمد و ورودی و سخت افزار مورد نیاز کم مفید است.

…………………………………………………………..

…………………………………………………

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

2019-05-09
كد : 116764
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss