جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: پرورش برنج مقاوم به ازون: ارتباط، رويكردها و چالش ها

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: پرورش برنج مقاوم به ازون: ارتباط، رويكردها و چالش ها  (۲۰۱۵)

چكيده

غلظت تروپوسفريك ازن در آسيا رو به افزايش شده است ودر طول قرن ۲۱ ام به افزايش خود ادامه مي دهد. ازن از طريق كاهش در تعداد سنبلك ها، حاصلخيزي سنبلك و اندازه دانه بر بازده برنج تأثير مي گذارد. بعلاوه، ازن منجر به تغييراتي در دانه برنج و كيفيت پوشال مي شود بنابراين پرورش گونه هاي برنج مقاوم در برابر ازن مورد توجه واقع شده است. نقشه مكان هندسي ويژگي كمي (QTL) با استفاده از جمعيت هاي دو ولدي چندين QLT تلرانسي را شناسايي نموده است كه باعث كاهش شكل گيري علائم، خسارت وارد بر بازده محصول و تجزيه كيفيت پوشال مي شود. بررسي مرتبط در گسترده ژنوم (GWAS)، تغيير ژنوتيپي در تحمل ازن در برنج را شرح مي دهد و آشكار مي نمايد كه معماري ژنتيك تحمل ازن در برنج توسط چند محيط و مكان هندسي كوچك مستولي مي گردد. نتيجه كار اين است كه پرورش برنج مقاوم به ازن در امنيت غذاي جهاني نقش دارد و با استفاده از رويكردهاي متفاوت پرورشي، ميسر مي باشد.

…………………………………………….

…………………………………………

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

2019-05-09
كد : 116735
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss