جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: گرانول‌های سم حشره‌کش‌های زیستی جدید گرفته‌شده از عصاره‌ی دانه‌ و برگ اصلاح شده‌ پاپایا (کاریسا پاپایا) عليه لاروِ ایدیس اجیپتی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: گرانول‌های سم حشره‌کش‌های زیستی جدید گرفته‌شده از عصاره‌ی دانه‌ و برگ اصلاح شده‌ پاپایا (کاریسا پاپایا) عليه لاروِ ایدیس اجیپتی (۲۰۱۵)

خلاصه

واگیر تب هموراژیک دانگکه هر ساله در اندونزی اتفاق می‌افتد، برای جامعه اندونزی تبدیل به یک مشکل شده است. در طول این زمان لارو ایدیس اجیپتی تنها یک نابودگر دارد. در معرض یک نوع حشره‌کش قرار گرفتن در طولانی مدت باعث ایجاد مقاومت در برابر آن می‌شود. در نتیجه یافتن حشره‌کش جدیدی که انتظار می‌رود تاثیری مانند رفع کردن داشته باشد، ضروریست. هدف‌ از این پژوهش ارائه‌ی تکنولوژی، دوز، فرمول و سمی بودن گرانول‌های سم حشره‌کش‌های زیستی جدید از عصاره‌ی دانه‌ و برگ اصلاح شده‌ پاپایا (کاریسا پاپایا) در برابر لارو ایدیس اجیپتی است. روش: آماده سازی عصاره به روش نفوذ با ۷۰% اتانول برای دانه‌ و ۷۰% آب-اتانول برای برگ. سنجش کردن با مواد تشکیل دهنده فعال با کروماتوگرافی لایه نازک. فرمولاسیون برای ۳۰۰ گرم گرانول: مواد فعال دانه و برگ اصلاح شده‌ی پاپایا: ۹۰%، آردِ دانه: ۵%، پرکننده: ۵%. این یک آزمایش بود که در آن از ۶ گروه درمانی کاملاً اتفاقی استفاده شده بود. هر گروه از ۲۰ لاروِ دوره‌ی سوم ایدیس اجیپتی تشکیل شده بود. غلظت گرانول‌ها ۰، ۳۰، ۶۰، ۹۰، ۱۲۰، ۱۵۰ پی‌پی‌ام (ppm) و آنها حاوی ۱% تمفُس به عنوان کنترل مثبت هستند. داده‌ها توسط آنالیز پروبیت تجزیه و تحلیل شدند. نتایج: نتیجه‌ی تجزیه و تحلیل فیتوشیمیایی‌ها شامل متابولیت ترکیبات ثانویه‌ از ساپونین، فلاونوئید و تریترپنوئید است. میزان سمی بودن (LC50) در این پژوهش ۱۰۷ ppm در ۴۸ ساعت و برای (LC90) 150 ppm در همین زمان گزارش شده است. نتیجه: گرانول‌های سم حشره‌کش‌های زیستی جدید از عصاره‌ی دانه‌ و برگ اصلاح شده‌ پاپایا (کاریسا پاپایا) در برابر لارو ایدیس اجیپتی دارای تکنولوژی، دوز، فرمول و حشره‌کشی قابل توجه است. اجزای فعال مسئول گرانول‌ از عصاره‌ی دانه‌ و برگ اصلاح شده‌ پاپایا (کاریسا پاپایا) برای فعالیت حشره‌کشی در صورت امکان باید شناسایی شوند و مورد استفاده قرار گیرند تا برای تولید یک محصول تجاری آماده شوند.

…………………………………………………………………..

……………………………………………………….

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

 

 

 

2019-05-22
كد : 118156
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss