جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقیاس اتیسم ¬بهر بزرگسال- نسخه پارسی بارون کوهن و همکاران ۲۰۰۱

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : مقیاس اتیسم ­بهر بزرگسال- نسخه پارسی بارون کوهن و همکاران ۲۰۰۱

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

معرفی مقیاس اتیسم ­بهر بزرگسال – نسخه پارسی

این مقیاس برای بررسی علایم زیرآستانه­ای اختلالات اتیستیک در بزرگسالان بهنجار ( طیف سنی ۱۶ سال به بالا) ، توسط بارون کوهن، س[۱].، ویل رایت، س[۲].، اسکینر، ر[۳].،  مارتین، ج[۴].، و کلوبلی، ی[۵].  (۲۰۰۱)، در مرکز مطالعات اتیسم[۶] در کمبریج[۷] تهیه شده است. نسخه­ی پارسی این مقیاس ، پس از کسب اجازه از پرفسور بارون کوهن، در مرکز ساماندهی درمان و توانبخشی اختلالات اتیستیک- تهران[۸] و گروه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی[۹] آماده شد. این نسخه در سایت مرکز مطالعات اتیسم کمبریج گذاشته می­شود تا مورد استفاده­ی کلیه پژوهشگران پارسی زبان خارج از ایران قرار گیرد. بعلاوه، ویرایش پارسی مقیاس در اختیار موسسه روان­تجهیز قرار می­گیرد تا دسترسی پژوهشگران علاقمند به حیطه­ی اختلالات اتیستیک، به این مقیاس تسهیل شود.

این مقیاس شامل۵۰ عبارت است. در مقابل هر عبارت چهار گزینه وجود دارد که توسط شخص تکمیل می­شود.

پایایی نسخه فارسی این پرسشنامه ۸۲/۰ بدست آمد. آلفای کرونباخ برای همخوانی درونی کل آیتم ها با یکدیگر ۷۶/۰ و با نمره کل ۷۹/۰  بدست آمد. (نجاتی صفا و همکاران، ۱۳۸۲).

منبع

نجاتی صفا، علی اکبر، کاظمی، محمد رضا، علاقبندراد، جواد، ویژگیهای اوتیستیک در جمعیت بزرگسال: شواهدی برای فرضیه پیوستار اوتیسم. تازههای علوم شناختی، سال ۵، شمارۀ ۳٫

Baron-Cohen, S., Wheelwright, S., Skinner, R., Martin, J., & Clubley, E. (2001). The Autism Spectrum Quotient (AQ): Evidence from Asperger Syndrome/high functioning autism, males and females, scientists and mathematicians. Journal of Autism and Developmental Disorders, 31, 5-17.

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

[۱] Baron-Cohen, S.

[۲] Wheelwright, S.

[۳] Skinner, R.

[۴] Martin, J.

[۵] Clubley, E.

[۶] Autism Research Centre

[۷] Cambridge

[۸] Centre for the Treatment of Autistic Disorders, Tehran

[۹] Department of Psychology, Shahid Beheshti University, G.C.

2019-03-04
كد : 5731
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss