جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقیاس خودکنترلی یا خودنظارتی (فرم کوتاه) تانگی و همکاران ۲۰۰۴

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : مقیاس خودکنترلی یا خودنظارتی (فرم کوتاه) تانگی و همکاران ۲۰۰۴

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

راهنمای مقیاس خود کنترلی (فرم کوتاه)

معرفی

مقیاس خود کنترلی در سال ۲۰۰۴ توسط تاگتی و همکاران به منظور ارزیابی میزان خود کنترلی افراد به عنوان یک صفت ساخته شد. فرم اصلی آزمون دارای ۳۵ عبارت است. پس از مدتی تانگنی و همکاران فرم کوتاه مقیاس خود کنترلی را نیز ارائه کردند. فرم کوتاه دارای ۱۳ عبارت است و یک نمره کلی به دست می آورد. این آزمون یک ابزار خود گزارشی است و آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرت ۵ درجه ای (هرگز=۱ تا بسیار زیاد =۵) مشخص سازد هریک از عبارات تا چه حد نشان دهنده ویژگی های وی است. طیف نمرات این آزمون بین ۱۳ تا ۶۵ قرار دارد. نمرات بالاتر حاکی از خودکنترلی بیشتر آزمودنی است. لازم به ذکر است که بعضی عبارات فرم کوتاه مقیاس خودکنترلی به صورت معکوس نمره گذاری می شود.

شیوه نمره گذاری

نمره گذاری گزینه ها در فرم کوتاه مقیاس خودکنترلی بدین شرح است.

بسیار زیاد=۵ زیاد=۴ نظری ندارم=۳ تاحدی=۲ هرگز=۱

در عبارات :

۲،۳،۴،۵،۷،۹،۱۰،۱۲،۱۳ نمره گذاری به صورت معکوس انجام می شود، یعنی بدین صورت

بسیار زیاد=۱ زیاد=۲ نظری ندارم=۳ تاحدی=۴ هرگز=۵

 

 

 

 

 

 

ویژگی های روان سنجی

پایایی :

 تانگی و همکاران(۲۰۰۴) به منظور هنجاریابی مقیاس خودکنترلی، فرم کوتاه شده آن را بر روی دو نمونه اجرا کردند. ویژگی های توصیفی و ضریب آلفای این نسخه در جدول زیر آمده است.

ضریب آلفا انحراف استاندارد میانگین طیف مشاهده شده طیف ممکن تعداد عبارات گروه مقیاس
۸۳/. ۵۸/۸ ۲۲/۳۹ ۶۳-۱۵ ۶۵-۱۳ ۱۳ ۱ فرم کوتاه مقیاس خودکنترلی
۸۵/. ۶۱/۸ ۸۵/۳۹ ۶۲-۱۷ ۲

روایی :

به منظور تعیین روایی مقیاس رضایت از زندگی رابطه آن با بسیاری از ابزارها بررسی شده است. مقیاس خودکنترلی با پیشرفت تحصیلی، سازگاری، روابط مثبت و مهارت های بین فردی، دل بستگی ایمن و پاسخ های هیجانی بهینه، همبستگی مثبت و با اخلال های خوردن و مصرف الکل همبستگی منفی معناداری دارد.

منبع

 

Tang, S., Hanneghan, M., & Rhalibi, A. E. (2009). Introduction to game-based learning. In T. Conoolly, M. Stans field & L. Boyle (Eds), game-based adavanceme nts for multi-sensory human computer interfaces: Techniques & effective practices (1-17). Hershey, PA: information science refrences (IGI).

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

2019-03-04
كد : 5759
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss