جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقیاس رابطه¬ی والد-فرزند (PCRS) فاین، مورلند و شوبل (۱۹۸۳)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : مقیاس رابطه­ی والد-فرزند (PCRS) فاین، مورلند و شوبل (۱۹۸۳)

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

مقیاس رابطه­ی والد-فرزند (PCRS): مقیاس رابطه والد-فرزند[۱] برای اولین بار برای اولین بار توسط فاین، مورلند و شوبل[۲] (۱۹۸۳) برای سنجیدن کیفیت روابط والد-فرزند تهیه شده است.”مقیاس رابطه­ی والد-فرزند” یک ابزار ۲۴ ماده ای، برای سنجیدن نظر نوجوانان درباره رابطه آن­ها با والدینشان،

است. پاسخ­ها در یک طیف لیکرت ۷ درجه­ای از ۱ (خفیف) تا ۷ (شدید) تنظیم شده است. ماده­های ۹، ۱۳ و ۱۴ این مقیاس به صورت معکوس نمره گذاری می شوند. در این مقیاس نمره بالاتر نشان دهنده رابطه خوب و مطلوب با پدر و مادر است و نمره پایین نشان دهنده ارتباط کم با والدین و تعارض با والدین است. این مقیاس دو فرم دارد، یکی برای سنجیدن رابطه­ی فرزند با مادر و یکی هم برای سنجیدن رابطه­ی فرزند با پدر. نمونه­ای از ماده­های این مقیاس عبارت است از: “وقتی را که با پدرتان صرف می کنید چقدر است.” ضریب پایایی این خرده مقیاس را فاین و همکاران (۱۹۸۳) با استفاده از روش آلفای کرونباخ به­دست آوردند. ضرایب پایایی مقیاس با استفاده از روش آلفای کرونباخ برای خرده  مقیاس­های مربوط به پدر ۸۹/۰ تا ۹۴/۰، و برای کل مقیاس مربوط به پدر ۹۶/۰ به دست آمد.  همچنین، ضرایب آلفای کرونباخ برای خرده مقیاس­های مربوط به مادر ۶۱/۰ تا ۹۴/۰ و برای کل مقیاس مربوط به مادر ۹۶/۰ به دست آمد که نشان دهنده همسانی درونی خوبی است. در پژوهش فاین و همکاران (۱۹۸۳) برای تعیین روایی این مقیاس از روش تحلیل عامل تاییدی استفاده شده است. نتایج تحلیل عامل تاییدی ارتباط بالا و خوبی بین ماده­ها را نشان داد.  پژوهش حاضر، ضرایب آلفای کرونباخ برای خرده مقیاس تعارض با پدر ، ۸۹/۰ و برای خرده مقیاس تعارض  با مادر ۹۲/۰ به­دست آمد. همچنین، ضرایب استاندارد (بارهای عاملی)، در تحلیل عامل تاییدی، برای خرده مقیاس تعارض با پدر  بین ۶۴/۰ تا ۸۴/۰ و برای خرده مقیاس تعارض با مادر بین ۶۷/۰ تا ۷۸/۰ متغیر بود.

 

منبع

Fine, M. A., Moreland, J. R., & Schwebel, A. I. (1983). Long-term effects of divorce on parent-child relationships. Developmental Psychology, 19, 703-713.

 

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

[۱].  Parent-Child Relationship Scale

[۲].  Fine, Moreland and  Schwebel

2019-03-04
كد : 5769
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss