جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتهيدرولوژي آبهاي سطحي برآورد رواناب

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

هيدرولوژي آبهاي سطحي برآورد رواناب

(۵۷صفحه ورد)

در اين فصل سعي مي‌شود تا با ارائه اطلاعات هيدرولوژيكي چگونگي بوجود آمدن آبهاي سطحي را مورد بررسي قرار دهيم. همچنين كوشش شده تا عوامل طبيعي كه مي‌تواند در ميزان دبي روانابهاي حدصله دخالت دارند و از قبيل جنس زمين، آب و هواي اقليمي منطقه، را مورد بحث قرار داده و در انتهاي فصل محاسبات ميزان رواناب را انجام دهيم.

رواناب –آبهاي سطحي

بطور كلي در يك بارندگي قسمتي از آب باران در زمين نفوذ كرده باعث تغذية ذخاير زيرزميني مي‌شود و قسمت ديگري از آن بر اثر تبخير وارد هوا ميگردد. باقيماندة آب حاصل از بارندگي بر روي زمين جاري شده و جريانهاي سطحي يا رواناب را بوجود مي‌آورند.

تبخير و نفوذ كه به كاهشهاي هيدرولوژيكي معروفند –نقش بسزايي در ميزان رواناب حاصله دارا مي‌باشند. در زير علاوه بر تشريح اين دو عامل هيدرولوژيكي، ديگر عوامل مؤثر بر ميزان رواناب را مورد بررسي قرار ميدهيم:

۱-تبخير:

تبخير، عمل تبديل شدن آب به بخار، از سطح زمين يا محيطهاي خيس مي‌باشد بعبارت ديگر عبارتست از تغيير حالت فاز مايع به گاز (بخار) كه در مورد آب بكار مي‌رود.سرعت انتقال آب را به هوا، شدت تبخير مي‌نامند كه عوامل گوناگوني در طبيعت وجود دارد كه بر شدت تبخير موثر بوده و ميزان آنرا تغيير ميدهند كه عبارتند از :

باد:

در اثر عدم وجود تعادل حرارتي در فضا، هوا شروع به حركت مي‌نمايد و اصطلاحاً باد ناميده مي‌شود. اختلاف دماي حاصله بر اثر اختلاف ارتفاع و نتيجتاً اختلاف فشار كه باعث اختلاف دما مي‌شود، بوجود مي‌آيد.

در اثر پديدة تبخير قشرهائيكه بين زمين و اتمسفر قرار گرفته اند داراي رطوبت بيشتري مي‌باشند و براي اينكه عمل تبخير ادامه يابد اين هوا بايد جاي خود را به هواي خشك كه قابليت جذب رطوبت بيشتري را دارد، بدهد اين تغيير مكان هوا به سرعت باد بستگي دارد. يعني سرعتهاي زياد باد، باعث افزايش ميزان تبخير مي‌شود. اين در حاليستكه سرعت باد، باعث تقليل سرعت تبخير خواهد شد.

رطوبت

به نسبتي كه رطوبت هوا بالا مي‌رود، قابليت جذب رطوبت توسط هوا پايئين مي‌آيد. لذا هر چه رطوبت هوا بيشتر باشد، مقدار تبخير نيز كاهش مي‌يابد.

درجه حرارت………………….

………………………

2019-03-14
كد : 28920
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss