جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه ابزار استاندارد فعاليت جسماني سالمندان (PASE)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه ابزار استاندارد فعاليت جسماني سالمندان (PASE)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

آموزش پرستاری(گرایش بهداشت جامعه)

جهت جمع آوری داده ها از پرسشنامه ی فعاليت جسماني سالمندان[۱] استفاده شد که توسط محقق بصورت روش مصاحبه چهره به چهره تکمیل گردید.

پرسشنامه شامل اطلاعات درباره ی سنجش فعالیت جسمانی براساس ابزار  فعاليت جسماني سالمندان   می باشد(۷۱, ۷۲) (۷۳) که این مقیاس شامل اطلاعاتي در خصوص زمان صرف شده توسط فرد براي انجام پياده روي و فعاليت جسماني متوسط و شديد و فعاليت خانگي و محيط كار در طی ۷ روز گذشته است که شامل ۳ بخش     می باشد.

بخش اول فعالیت اوقات فراغت ( ۶ سوال)، که پاسخ سوالات بصورت گزینه صفر) هرگز، گزینه ۱) به ندرت( ۱-۲ روز/ هفته)، گزینه ۲) گاهی اوقات(۳-۴روز/هفته)، گزینه ۳) اغلب(۵-۷ روز/هفته) دسته بندی شده است و مدت فعالیت آن به صورت گزینه ۱) کمتر از ۱ ساعت، گزینه ۲)۱ -۲ ساعت،  گزینه ۳) ۳-۴ ساعت و گزینه ۴) بیشتر از ۴ ساعت تقسیم می گردد ، سوال اول که مربوط به فعالیتهای نشسته است امتیازی محسوب نمی شود. در هر سوال با پاسخ گزینه ی ۱ به سوال بعدی می روند و در صورت پاسخ گزینه ۲،۳ یا ۴ به سوال مدت فعالیت در آن سوال     می روند و بعد از پاسخ دهی آن سوالات بعدی را پاسخ می دهند و میانگین تعداد روزهای هفته با ساعتهایی که فعالیت انجام می دهد را به ساعت تبدیل کرده و با وزن PASE ضرب می نماییم. بخش دوم فعالیت خانگی  (۶ سوال) ، در صورت پاسخ بلی امتیاز ۱ و پاسخ خیر امتیاز صفر داده می شود .

بخش سوم فعالیت های مرتبط با کار (۱ سوال ) می باشد  که در صورت پاسخ بلی امتیاز ۱، پاسخ خیر امتیاز صفر داده می شود و در صورت پاسخ بلی بهترین توصیف از میزان فعالیت جسمانی لازم برای کار داوطلبانه را انتخاب        می نماید  که در صورت پاسخ گزینه الف که مربوط به فعالیت نشسته است امتیاز صفر و پاسخ به گزینه ۲ امتیاز ۱ و گزینه ۳ امتیاز ۲ و گزینه ۴ امتیاز ۳ تعلق می گیرد  که بصورت ساعت در روز محاسبه می شود و در وزن آن ضرب می شود.

امتیاز کل PASE از طریق ضرب کردن مقدار زمانی که در هر فعالیت می گذرانند (ساعت/ روز در طی ۷ روز گذشته) یا در فعالیت شرکت می کنند (بلی/خیر) با وزن PASE، که بطور تجربی از طریق یک نمونه جمعیت سالمندی انجام شده است (۷۱) محاسبه می شود و در نهایت تمام امتیازات PASE در سه بخش جمع می شوند، واشبورن و همکاران [۲] گزارش کردند که امتیاز PASE در سالمندان ممکن است بین صفر تا ۴۰۰ یا بالاتر باشد(۷۴).

2017-06-19
كد : 52809
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss