جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه بازنگری شده مقیاس دلبستگی بزرگسال کولینز و رید ( RAAS (1990

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه بازنگری شده مقیاس دلبستگی بزرگسال کولینز و رید(RAAS (1990

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

این مقیاس شامل خود‏ارزیابی از مهارت‏های ایجاد ارتباط و شیوه شکل‏دهی به دلبستگی‏های نزدیک است. مشتمل بر ۱۸ ماده بوده، که توسط علامت گذاری روی یک مقیاس ۵ درجه ای از نوع لیکرت که برای هر ماده (که از ۰= اصلا ویژگی من نیست تا ۴= کاملا ویژگی من است) سنجیده می شود، تحلیل عوامل، ۳ زیر مقیاس ۶ ماده ای را مشخص می سازد:

۱- نزدیک بودن: میزان آسایش و آسودگی فرد را در روابط صمیمی و نزدیکی عاطفی می‏سنجد.

۲- وابستگی: میزانی را که شخص به دیگران اعتماد می‏کند و به آنها متکی می‏شود (با توجه به اینکه در مواقع لزوم قابل دسترسی‏اند) را اندازه‏گیری می‏کند.

۳- اضطراب: ترس از داشتن رابطه را اندازه می‏گیرد.

کولینز و رید (۱۹۹۰)  بر پایه توصیف‏هایی که در پرسشنامه دلبستگی بزرگسال هازن و شاور (۱۹۸۹) در مورد سه سبک اصلی دلبستگی وجود داشت، مواد پرسشنامه خود را تدارک دیده‏اند. زیر مقیاس اضطراب با دلبستگی ناایمن اضطرابی- دوسوگرا مطابقت دارد، زیر مقیاس نزدیک بودن در تطابق با دلبستگی ایمن می‏باشد و زیر مقیاس وابستگی را می‏توان عکس دلبستگی اجتنابی قرار داد.

 

2017-07-05
كد : 54982
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss