جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه بررسي جامعه¬شناختي شاخص هاي کيفيت زندگي روستايي و عوامل اجتماعي موثر بر آن( علي آژده ۱۳۹۳ )

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه بررسي جامعه¬شناختي شاخص هاي کيفيت زندگي روستايي و عوامل اجتماعي موثر بر آن( علي آژده ۱۳۹۳ )

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

در رشته  پژوهش علوم اجتماعي

این پرسشنامه دارای ۶۹ سوال بوده و توسط علي آژده و همکاران ۱۳۹۳ ساخته شده است و روایی و پایایی آن تأیید شده است. متغيرهاي مستقل عبارتند از: درآمد سرانه، تحصيلات، پايگاه اقتصادي اجتماعي، احساس محروميت نسبي و سرمايه اجتماعي. جامعه آماري مناطق روستايي ميباشد. متغير وابسته کيفيت زندگي ميباشد.

به مظور سنجش سرمايه اجتماعي، سه بعد براي آن در نظر گرفته شده که عبارت هستند از : اعتماد اجتماعي، مشارکت اجتماعي، شبکه اجتماعي، اعتماد اجتماعي، انتظارها و تعهد‌هاي اکتسابي و تاييد شده به لحاظ اجتماعي است که افراد نسبت به يکديگر و نسبت به سازمان‌ها ونهادهاي مربوط به زندگي اجتماعي دارند (پکستون، ۱۰۵،۱۹۹۹).

در اين پژوهش سرمايه اجتماعي ( سطح سنجش فاصله­اي) شامل دو بعد سرمايه اجتماعي ساختاري و شناختي است که هر کدام از اين دو نيز به ابعاد کوچکتر تقسيم مي­شوند.

متغير ابعاد ابعاد موءلفه­ها
سرمايه اجتماعي ساختاري شبکه اجتماعي فراواني شبکه
اندازه شبکه
شناختي اعتماد اعتماد بين شخصي
اعتماد تعميم يافته
اعتماد به نهادها
مشارکت اجتماعي مشارکت مدني
مشارکت غير رسمي
مشارکت در انتخابات

احساس محروميت نسبي ( سطح سنجش فاصله­اي) با استفاده از  ۱۲پرسش‌ مورد سنجش قرار گرفته است. با توجه به اينکه در تجزيه و تحليل داده­ها کمترين نمره مربوط به احساس محروميت نسبي۱۷ و بيشترين نمره ۴۸ مي­باشد و از انجا که سطح سنجش آن فاصله اي بوده بنابراين، در داخل ويژوال بين به چهار دسته پايين، متوسط به پايين، متوسط به بالا، و بالا تقسيم مي­شود.

ابعاد عيني و ذهني کيفيت زندگي ( سطح سنجش فاصله­اي)  نيز در قالب ۱۵ پرسش با طيف اصلا، کم، تا حدودي، زياد، و کاملا زياد مورد سنجش قرار گرفته اند. با توجه به اينکه در تجزيه و تحليل داده­ها کمترين نمره مربوط به کيفيت زندگي کل ۱۸ و بيشترين نمره ۵۸ مي­باشد و از انجا که سطح سنجش آن فاصله اي بوده بنابراين، در داخل ويژوال بين به چهار دسته کيفيت زندگي پايين، متوسط به پايين، متوسط به بالا، و بالا تقسيم مي‌شود.

متغير ابعاد تعداد گويه­ها
کيفيت زندگي عيني ۵
ذهني ۱۰

2017-11-02
كد : 66083
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss