جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه بررسی مقایسه ای تاثیر انجام تحریکات حسی توسط اعضاي خانواده وپرستاران بر سطح هوشیاری وعلائم حیاتی بیماران بستری در ICU :کارآزمایی بالینی(جدول کمای گلاسکو)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه بررسی مقایسه ای تاثیر انجام تحریکات حسی توسط اعضاي خانواده وپرستاران بر سطح هوشیاری وعلائم حیاتی بیماران بستری در ICU :کارآزمایی بالینی(جدول کمای گلاسکو)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

ابزار جمع آوری اطلاعات در این پژوهش شامل پرسش­نامه سلامت عمومی، جدول کمای گلاسکو و دستگاه مانیتوریگ قلبی – تنفسی می­باشد. وضعیت سلامت عمومی افراد خانواده در گروه آزمون و کنترل با استفاده از پرسش­نامه GHQ بلافاصله قبل و بعد ازملاقات دراولین، ششمین و دوازدهمین ملاقات توسط کمک پژوهشگر بصورت مصاحبه ارزیابی شد، زیرا نتایج پایلوت نشان داده بود، که تعداد زیادی از افراد ملاقات کننده بی­سواد و یا کم­سواد  هستند و قادر نیستند، که شخصا پرسش­نامه را تکمیل نمایند. پرسش­نامه GHQ (ضمیه الف) شامل ۲۸ سئوال چهارگزینه­ای و جمعا ۸۴ امتیاز است، که ۳ معیار اضطراب، افسردگی و فشار روانی را بررسی می­کند. هر۷ سئوال یک حیطه را بررسی می­کند. به طوریکه ۷ سئوال اول بیماری­های روان تنی، ۷سئوال دوم شدت اضطراب، ۷سئوال سوم روابط میان فردی و ۷ سئوال چهارم شدت افسردگی را مورد بررسی قرار می­دهد.

سطح هوشیاری بیماران توسط جدول کمای گلاسکو(ضمیه ب) اندازه گیری شد. این معیار برای بررسی سطح هوشیاری در فواصل زمانی منظم مورد استفاده قرار می­گیرد. این جدول از نظر۳ حیطه پاسخ حرکتی، پاسخ کلامی و پاسخ چشمی بیمار را ارزیابی می­کند،

 براي كليه واحدهاي مورد پژوهش در سه گروه، میزان سطح هوشیاری و علائم حیاتی (نبض، تنفس خود به خودی، دمای بدن، فشارخون) در دو مرحله، ۵ دقيقه قبل از مداخله و۳۰ دقيقه بعد از اتمام مداخله، توسط کمک پژوهشگر (فردی غیر از انجام دهنده تحریک) اندازه­گیری شد. لازم به ذکر است چون اکثر نمونه­های پژوهش تحت دستگاه ونتیلاتور بودند، در این پژوهش تعداد تنفس خود به خودی مد نظر می­باشد و تنفس­های دستگاه را شامل نمی­شود. سایر اطلاعات اعم از اطلاعات دموگرافیک، وضعیت اجتماعی بیماران از طریق پرسش­نامه  جمع آوری شد (ضمیمه د و ضمیمه و).

2017-06-15
كد : 51663
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss