جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه تجزیه روان تنی (SDQ-20) 1996 نیجنهویس و همکاران

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : پرسشنامه تجزیه روان تنی (SDQ-20) 1996 نیجنهویس و همکاران

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

پرسشنامه تجزیه روان تنی در سال ۱۹۹۶ توسط نیجنهویس و همکاران به منظور ارزیابی شدت علائم روان تنی ساخته شد. این مقیاس با ۲۰ عبارت برای ارزیابی شدت علائم روان تنی که عموماً در اختلالات تجزیه ای دیده می شود، طراحی شده است. این علائم عبارتند از بی حسی (فقدان ادراک بصری، شنوایی، چشایی و بویایی)، فراموشی (فقدان ظرفیت بازیابی اطلاعات) و بی ارادگی (فقدان قدرت اراده یا اختیار و محدودیت طیف ابراز و تجربه عواطف). گویه های پرسشنامه ی تجزیه روان تنی از میان ۷۷ عبارت انتخاب شده و اعتبار صوری آن توسط هیئت متخصصین مورد ارزیابی قرار گرفته است. معیار باقی مانده گویه ها، این بود: هر عبارتی که می توانست یک فرد مبتلا به اختلال تجزیه ای را از فردی که به انواع دیگر اختلالات روانی مبتلا بود متمایز سازد، باقی می ماند. ۲۰ عبارتی که به این ترتیب انتخاب شدند یک مقیاس تک بعدی را تشکیل می دهند. نسخه ی کوتاه تری از این ابزار، فقط شامل موارد ۴، ۸، ۱۳، ۱۵ و ۱۸ می تواند برای غربالگری اولیه بالینی مورد استفاده واقع شود. نسخه کوتاه تر دارای یک نمره مرزی ۸ یا بالاتر است که نشان می دهد شدت علائم به اندازه ای بالا است که ارزیابی بیشتر برای اختلال تجزیه ای لازم باشد. این پرسشنامه یک ابزار خودگزارشی است و آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرت پنج درجه ای میزان موافقت یا مخالفت خود با هر یک از آن عبارات را مشخص سازد.

شیوه نمره گذاری

شیوه نمره گذاری عبارت ها در پرسشنامه تجزیه روان تنی بدین شرح است:

اصلاً در مورد من صدق نمی کند= ۱                     کمی در مورد من صدق می کند= ۲

تقریباً در مورد من صدق می کند= ۳                     زیاد در مورد من صدق می کند= ۴

خیلی زیاد در مورد من صدق می کند= ۵

برای بدست آوردن نمره ی پرسشنامه ی تجزیه ی روان تنی کافی است امتیاز همه ی عبارت ها را با هم جمع کنید. طیف نمرات در SDQ-20 (فرم ۲۰ عبارتی) بین ۲۰ تا ۱۰۰ و در SDQ-5 (فرم ۵ عبارتی) بین ۵ تا ۲۵ خواهد بود. نمره بالاتر حاکی از شدت بیشتر علائم روان تنی است.

ویژگی های روان سنجی

هنجاریابی: میانگین نمره ۲۰ گویه ای این مقیاس برای مردان مبتلا به اختلال تجزیه ای ۸/۴۰ (۱۱=SQ) و برای زنان ۱/۴۹ (۵۶/۱۵=SQ) بوده است. مردان مبتلا به بیماری های روانی غیر از اختلال تجزیه ای دارای میانگین ۸/۲۳=SQ (3=SO) و زنان دارای میانگین ۴/۲۳ (۲/۴=SO) بودند.

پایایی: ثبات درونی نسخه ۲۰ عبارتی پرسشنامه تجزیه روان تنی عالی است و ضریب آلفای آن ۹۵/۰ گزارش شده است. همچنین ثبات درونی نسخه ۵ عبارتی پرسشنامه تجزیه روان تنی ۸۰/۰ است که برای مقیاسی با این حجم کم خوب است.

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

2019-03-03
كد : 5568
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss