جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه تمايلات غرق شدن (ITQ) (ويتمر و سينگر (۱۹۹۸))

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه تمايلات غرق شدن (ITQ) (ويتمر و سينگر (۱۹۹۸))

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی دارد.

پرسشنامه تمايلات غرق شدن (ITQ) توسط ويتمر و سينگر (۱۹۹۸)  ارائه شد و به بررسي توانايي فرد در درگيرشدن و مشاركت در تجارب روزانه مي­پردازد و به فناوري نيز بستگي ندارد (مانيا و چالمرز، ۲۰۰۱). ITQ از سه خرده مقياس تشكيل شده است:

بازي: در گويه هاي مقياس بازي ITQ از آزمودنيها پرسيده مي­شود تا چه حد به بازيهاي رايانه­اي مي­پردازند و تا چه حد در اين بازيها غرق مي­شوند و احساس مي­كنند در بازي هستند. البته لارني و همكاران (۲۰۰۵) معتقدند فقط گويه آخر مقياس بازي مربوط به تمايلات غرق شدگي است و مي­توان آن را شاخص مشاركت در بازي تلقي كرد.

فوكوس: منظور از فوكوس، آماده باش ذهني[۱] و توانايي تمركز روي فعاليتهاي لذت بخش و جلوگيري از عوامل حواس پرت كننده است. به نظر مي­رسد فوكوس زمينه ساز عامل بعدي يعني مشاركت باشد.

مشاركت: مشاركت مربوط به آمادگي براي درگير شدن و مشاركت انفعالي در برخي فعاليتهاست. مشاركت حاصل تمركز انرژي و توجه روي يك محرك، فعاليت يا رويداد است. ميزان مشاركت به اهميت يا معناي آن محرك، فعاليت يا رويداد بستگي دارد. اگر كاربر مشكلات شخصي داشته باشد، بيمار باشد، از نظر فيزيكي راحت نباشد يا به محركهاي خارج از محيط مجازي توجه كند، مشاركت كمتري در محيط مجازي خواهد داشت. در آزمونهاي متعددي كه به بررسي احساس حضور پرداخته­اند، عامل “مشاركت” با همين عنوان يا عنوانهاي مشابه خود را نشان داده است، مثلا عامل مشاركت / مهار آزمون PQ، عامل درگير شدن در آزمون[۲] ITC-SOPI، عامل تخصيص توجه[۳] در آزمون[۴]MEC-SPQ  و عامل درگير شدن در آزمون    [۵]TPI. البته در MEC-SPQ عاملي به نام “مشاركت شناختي” نيز وجود دارد.

ظاهراً تمايلات غرق شدن (مانند فوكوس و مشاركت)، انعكاسي از صفات و آمادگيهاي شخصيت هستند. لارني و همكاران (۲۰۰۴) دريافتند خرده مقياسهاي فوكوس و مشاركت همبستگي مثبتي با برون گرايي و  گذار از خود[۶] دارند. يعني برون گرايي و نوعي از خودفراموشي[۷] ظاهراً با توانايي فوكوس توجه به محرك ميانجي ساخته و با درگير شدن با محيط مجازي رابطه دارد. مثلاً افراد مضطرب مي­توانند سريعتر منابع توجهي خود را به سوي محركهاي تهديد كننده منحرف كنند و فكر خود را با آنها درگير كنند و در اين خرده مقياسها نمره بالاتري مي­آورند. به نظر كلونينگر[۸] و همكاران (۱۹۹۳) گذار از خود عبارت است از همانند شدن[۹]  با هر چيزي كه بخشي از يك كل منسجم[۱۰] تلقي مي­شود. گذار از خود مستلزم پذيرش، همانند شدن يا اتحاد معنوي با طبيعت يا منبع آن است. گذار از خود چند جنبه يا مرحله دارد: خود فراموشي، همانند شدن با غير خود[۱۱] و پذيرش معنوي[۱۲]. منطقي است كه بپذيريم گذار از خود، بويژه خودفراموشي، با حضور همبستگي مثبتي داشته باشد.  ظاهراً خودفراموشي و همانندشدن با غير خود تعيين كننده هاي مهمي در احساس حضور هستند (لارني   و همكاران، ۲۰۰۴ ، پناهی شهری ، ۱۳۸۸).

….

….

2019-03-20
كد : 32724
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss