جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه حمایت اجتماعی پروسیدانو و هلر PSS-Fr 1986

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : پرسشنامه حمایت اجتماعی پروسیدانو و هلر PSS-Fr 1986

روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

مقیاسهای «حمایت اجتماعی- دوستان» و « حمایت اجتماعی- خانواده» دو پرسشنامۀ ۲۰ سوالی برای سنجش میزان ارضاء انسان از حمایت دوستان و خانواده است. تفاوت حمایت اجتماعی دوستان و خانواده در این است که شبکۀ دوستان انسان از شبکۀ خانوادگی کوتاه مدت تر است و حفظ شبکۀ دوستان در مقایسه با خانواده ، مستلزم کارآیی اجتماعی بیشتری است.

این تفاوت تا حدی به این علت است که آدمها شبکۀ خانواده را حق طبیعی خود می دانند، حقی که با تولد به آنها تعلق می گیرد. پرسشهای این ابزار سنجش از یک خزانۀ ۸۴ سوالی با توجه به میزان همبستگی هر سوال با کل سوالات انتخاب شده است. تحلیل عاملی نشان می دهد که هر یک از این ابزار ها حیطۀ مخصوص به خود را می سنجد.

هنجارها
داده های هنجاری از یک نمونه ۲۲۲ نفری (با میانگین سنی ۱۹ سال) دانشجویان دورۀ کارشناسی روانشناسی استخراج شده است. میانگین و انحراف استاندارد مقیاس دوستان و مقیاس خانواده به ترتیب ۱۵/۱۵ (۰۸/۵ = SD ) و ۴۰/۱۳ (۸۳/۴= SD ) است.

اعتبار
هر دو مقیاس حمایت اجتماعی با ضریب آلفای ۹۰/۰ از هماهنگی درونی فوق العاده ای برخوردارند. داده های مربوط به اعتبار مبتنی بر ۲۰ سوال اصلی مقیاسهای قبل از تفکیک حمایت خانواده و حمایت دوستان است. آلفای نهایی برای «مقیاس حمایت اجتماعی خانواده» بین ۸۸/۰ تا ۹۱/۰ و برای « مقیاس حمایت اجتماعی دوستان» بین ۸۴/۰ تا ۹۰/۰ است. (سیاح سیاري، حسین شاهی و رنجگر، ۱۳۸۹).

روایی
هر دو مقیاس حمایت اجتماعی دوستان و خانواده از روایی همزمان خوبی برخوردارند. نمرات مقیاس ها با درماندگی روانی و کارآمدی اجتماعی همبستگی دارد. نمرات « مقیاس حمایت اجتماعی دوستان» با مدت زمان عضویت فرد در شبکۀ اجتماعی و میزان متقابل بودن رابطه قابل پیش بینی بود. «نمرات مقیاس حمایت اجتماعی خانواده» با حمایت محسوس و نا محسوس اعضای خانواده قابل پیش بینی بود. ضرایب همبستگی بین نمرات حاصل از این مقیاس ها با شخصیت سنج کالیفرنیا و وابستگی بین اشخاص معنادار بود. تفاوت آزمونهایی که در مقیاسهای حمایت اجتماعی نمرات بالا یا پایین داشته در بی پرده گویی کلامی متفاوت بود؛ تفاوتی که روایی ابزار را برای گروه های شناخته شده تایید می کرد. نمرات گروه های نمونۀ بالینی و غیر بالینی نیز در هر دو مقیاس متفاوت بود.

نمره گذاری

گزینه های هر دو مقیاس خانواده و دوستان عبارت از «بله»، «خیر» و «نمی دانم»است.
نمرۀ «نمی دانم» در هر دو مقیاس صفر است. در مقیاس حمایت دوستان نمرۀ پاسخ «خیر» به سوالات ۲، ۶، ۷، ۱۵، ۱۸ و۲۰ مساوی ۱+ است. برای بقیه سوالات آن نمرۀ پاسخ «بله» مساوی ۱+ است. در مقیاس حمایت خانواده دوستان نمرۀ پاسخ «خیر» سوالات ۳، ۴، ۱۶، ۱۹ و ۲۰ مساوی ۱+ است، و برای بقیه سوالات آن نمرۀ پاسخ «بله» مساوی ۱+ است. دامنۀ نمرۀ کل سوالات هر دو مقیاس خانواده و دوستان بین ۰ تا ۲۰ است. نمرۀ بالا به منزلۀ حمایت اجتماعی بیشتر از نظر پاسخ دهندگان است.

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

2019-03-03
كد : 5592
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss