جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه رفتار رانندگی منچستر (MDBQ) 1990

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : پرسشنامه رفتار رانندگی منچستر (MDBQ) 1990

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

پرسشنامه رفتار رانندگى منچستر (MDBQ): در سال ۱۹۹۰ و در ساختمان روانشناسى دانشگاه منچستر، به وسيله ريسن و همكارانش تنظيم و تدوين شد. اين مقياس كه در كشورهاى مختلف مانند انگلستان، استراليا، چين و فنلاند اجرا و اعتباريابى شده است. اين پرسشنامه شامل ۵۰ سوال است و در يك طيف ليكرتى ۱ تا ۵ درجه بندى مى شود. سوالات در دو جنبه با يكديگر فرق دارند؛ يكى در نوع رفتار و ديگرى در ميزان خطرى كه آن رفتار براى ديگر رانندگان دارد. رفتارهاى ناهنجار شامل ۴ دسته هستند: خطاى سهوى، اشتباهات، تخلفات عمدى و تخلفات غير عمدى. این پرسشنامه  از مولفه هاى روانسنجى قابل قبولى برخوردار بود است. پاركر و ريسن (به نقل از عريضى و حقايق، ۱۳۸۸) در بررسى پايايى باز آزمايى ۸۰ نفر راننده و در يك فاصله هفت هفته اى، ضرايب همبستگى ۸۱/۰ را برای خطاها و ۷۵/۰ برای تخلفات به دست آورده اند. نتايج تحليل عامل اكتشافى (عريضى و حقايق، ۱۳۸۸) نشان داده كه هر ۴ عامل اين مقياس از ضرايب همسانى درونى زيادى برخوردارند. (لغزش ها: ۷۷/۰، اشتباهات ۸۱/۰ ، تخلفات عمدی ۸۶/۰ و تخلفات غیر عمدی ۶۵/۰).

منبع

عريضى، حميدرضا؛ حقايق، سيد عباس (۱۳۸۸). ويژگى هاى روان سنجى پرسشنامه رفتار رانندگى منچستر، فصلنامه پايش، سال نهم، شماره اول، صص ۲۱-۲۸٫

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

2019-03-03
كد : 5624
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss