جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه رفتار رانندگی منچستر (MDBQ)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه رفتار رانندگی  منچستر (MDBQ)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

پرسشنامه رفتار رانندگي منچستر۱ در سال ١٩٩٠ و در ساختمان روان شناسي دانشگاه منچستر، به وسيله ريسن و همكارانش تنظيم و تدوين شد. اين مقياس، در كشورهاي مختلفي مانند انگلستان، استراليا، چين و فنلاند اجرا و اعتباريابي شده است و بر اين ايده اساسي قرار دارد كه خطاها و تخلفات، داراي علل روان شناختي و شيوه هاي اصلاح متفاوتي هستند و بايد بين آنها تمايز قائل شد(به نقل از عریضی و حقایق، ۱۳۸۸).

اينك پرسشنامه رفتار رانندگي منچستر به ابزاري رايج در اندازه گيري رفتارهاي رانندگي تبديل شده است (ديوي و همكاران، ٢٠٠٧). اين پرسشنامه شامل ٥٠ سؤال است كه در يك طيف ليكرتي ٠ تا ٥ درجه بندي مي شود(هرگز= ٠، به ندرت = ١، گاهگاهي = ٢، بيشتر اوقات= ٣، به طور مكرر = ٤ و هميشه = ٥). سؤالات در دو جنبه با يكديگر فرق دارند؛ يكي در نوع رفتار و ديگري در ميزان خطري كه آن رفتار براي ديگر رانندگان دارد. رفتار هاي ناهنجار شامل ٤ دسته بودند: خطاهاي سهوي، اشتباهات، تخلفات عمدي و تخلفات غيرعمدي.

هر کدام از عامل های پرسشنامه رفتار رانندگی منچستر ، از ماده های زير تشکیل شده اند:

۱- لغزش ها: سوالات ۱-۳-۶-۸-۹-۱۰-۱۳-۱۴-۱۵-۱۷-۲۰-۱۳-۲۴-۲۵-۳۰-۳۲-۳۸-۴۱-۴۲-۴۵ و ۴۶ .

۲- تخلفات عمدی: سوالات ۴-۷-۱۶-۱۸-۱۹-۲۱-۲۶-۲۷-۲۹-۳۵-۳۶-۳۹-۴۰-۴۳-۴۴-۴۷ و ۴۸٫

۳- اشتباهات: سوالات ۵-۱۱-۱۲-۳۱-۳۳-۳۴-۳۷-۴۹ و ۵۰ .

۴-تخلفات غیر عمدی: سوالات۲ – ۲۲ و ۲۸٫ (عریضی و حقایق، ۱۳۸۸).

همچنين در مورد ميزان خطر اين رفتارها سه طبقه بندي وجود دارد: الف)رفتارهاي بدون احتمال خطر براي بقيه رانندگان جاده و فقط در حد ايجاد احساس عدم آرامش براي ديگران(احتمال خطر كم)، ب)رفتارهايي كه احتمال دارد براي ديگران ايجاد خطر كند(احتمال خطر متوسط) و ج ) رفتارهايي كه براي ديگر رانندگان حتمًا ايجاد خطر مي كنند(احتمال خطر زياد).

2017-08-11
كد : 58714
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss