جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه روابط چندبعدي بدن- خود، کش و همکاران(۱۹۷۷) (MBSRQ) (مقیاس تصویر بدن)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه روابط چندبعدي بدن- خود، کش و همکاران(۱۹۷۷) (MBSRQ) (مقیاس تصویر بدن)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی _ گرایش فیزیولوژی ورزشی

جهت سنجش میزان خشنودی از بدن از پرسشنامه‌ی روابط چندبعدي بدن- خود، کش و همکاران(۱۹۷۷)[۱](MBSRQ) استفاده شد که دارای ۴۶ آیتم می‌باشد(تامپسون،۱۹۹۰) که هر آیتم بر حسب مقياس پنج درجه‌اي ليكرت سنجیده و به ۵ درجه، رتبه‌بندی شده است(یک= کاملاً مخالف و پنج= کاملاً موافق)(۷۷). نمره‌دهي پرسشنامه به نحوي است كه افرادي كه تصوير ذهني مناسب‌تري از خود دارند، نمرات بالاتري از آن كسب مي‌كنند. در اين پژوهش از فرم نهايي آن استفاده گرديده است(۵۴) که كمينه‌ي نمره‌ي كل يك فرد ۴۶ و بيشينه‌ی نمره‌ي كل يك فرد ۲۳۰ مي‌تواند باشد. اين مقياس در فرم اوليه داراي ۶ زيرمقياس بوده است كه عبارتند از: ۱- ارزيابي وضع ظاهري(AE)، ۲- گرايش به ظاهر(AO)، ۳- ارزيابي تناسب(FE)، ۴-گرايش به تناسب(FO)، ۵- دلمشغولي به اضافه وزن يا وزن ذهني(SW)، ۶- رضايت از نواحي بدن(BAS). زيرمقياس‌ها عبارتند از:

۱- زيرمقياس(AE): این زيرمقياس براي ارزيابي كلي در مورد ظاهر، طراحي شده است(تامپسون، ۱۹۹۶) و احساس جذابيت فيزيكي و رضايت يا نارضايتي در مورد ظاهر فرد را مي‌سنجد و به طور چشمگيري با مقياس‌هاي قضاوت روان‌شناختي و اختلالات خوردن، همبستگي دارد(۷۸ و ۵۷). این مقیاس دارای ۷ سؤال می‌باشد و حداکثر نمره در آن ۳۵ و حداقل نمـره، ۷ اسـت.

۲- زیرمقیاس(AO): اين زيرمقياس، اهميت نسبي جنبه‌هاي متنوع تصویر بدني را مي‌سنجد و همچنين، اين كه آزمودني چگونه مراقب اين جنبه‌ها مي‌باشد. همچنين فراواني رفتار نشان داده شده توسط آزمودني، با هدف حفظ يا بهبود ظاهر بيروني‌اش را مورد سنجش قرار مي‌دهد(۳۵). اين زيرمقياس داراي ۱۲ سؤال مي‌باشد و حداكثر نمره در آن ۶۰ و حداقل نمره، ۱۲ است.

۳- زيرمقياس(FE): اين زيرمقياس در مورد ارزيابي كلي، در مورد تناسب اندام بدن مي‌باشد و داراي ۳ سؤال كه حداكثر نمره در آن ۱۵ و حداقل نمره، ۳ است(۳۴).

۴- زيرمقياس(FO): این زيرمقياس، به منظور سنجش وضعيت تناسب، انتخاب شده است و ميزان سرمايه‌گذاري را در مورد اين كه از نظر فيزيكي تناسب داشته باشند يا به مهارت‌هاي ورزشي بپردازند نشان مي‌دهد و داراي ۱۳ سؤال است كه حداكثر نمره در آن ۶۵ و حداقل نمره، ۱۳ است.

۵- زيرمقياس(SW يا OP): این زيرمقياس، اضطراب چاقي، مراقبت و نگراني در مورد وزن، رژيم گرفتن و خوراك محدود را مورد سنجش قرار مي‌دهد(آنیس و همکاران، ۲۰۰۴) و داراي ۲ سؤال است كه حداكثر نمره در آن ۱۰ و حداقل نمره، ۲ است.

۶- زيرمقياس(BAS): اين زيرمقياس، درجه‌ي نارضايتي يا رضايت در مورد نواحي خاص بدن و ويژگي‌هايي مانند: صورت، وزن، وضعيت ماهيچه و … را مي‌سنجد(آنيس و همکاران، ۲۰۰۴) و داراي ۹ سؤال است و حداكثر نمره در آن ۴۵ و حداقل نمره، ۹ است.

2017-08-13
كد : 59100
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss