جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه سلامت عمومی GHQ

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه سلامت عمومی GHQ

روایی و پایایی دارد

نمره گذاری و کلید سوالات دارد

این پرسشنامه یک پرسشنامه سرندی مبتنی بر خود گزارش دهی است که در سال ۱۹۷۲ توسط گلدبرگ وهیلر[۱] ساخته شده است سوالهای آن بر اساس روش تحلیل عاملی بر روی فرم ۶۰ ماده ای اولیه استخراج شده است این پرسشنامه ۲۸ سوالی چهار خرده مقیاس (هر خرده مقیاس ۷ سوال) دارد که چهار دسته از اختلالات غیر سایکوتیک شامل زیر مقیاس اول (A)  شامل مواردی در باره احساس افراد نسبت به وضع سلامت خود و احساس خستگی آنهاست و نشانه ها بدنی را در بر می گردد این زیر مقیاس دریافتهای حسی بدنی را که اغلب با بر انگیختگی های هیجانی همراه هستند، ارزشیابی می کند. زیر مقیاس دوم (B) شامل مواردی است که با اضطراب و بی خوابی مر تبط هستند وزیر مقیاس سوم (C) گسترش توانایی افراد در مقابله با خواسته های حرفه ای وسایل زندگی روز مره را می سنجد احساسهای آنها را در باره چگونگی کنار آمدن با موقعیت های متداول زندگی آشکار می کند. و باید چهارمین زیر مقیاس (D) در بر گیرنده مواردی است که با افسردگی وخیم و گرایش شخص به خود کشی مرتبط هستند به پاسخ نمره صفر تا سه تعلق می گیرد نمره کلی هر فرد نیز از جمع نمرات چهار مقیاس بدست می آید (سور شجانی، ۱۳۷۸).

نمرات بین ۱۴ تا ۲۱ در مقیاس، وخامت وضع آزمونی در آن عامل را نشان می دهد مقیاس پاسخگویی پرسشنامه و سلامت عمومی چهار گزینه ای در برخی موارد سوالات به صورت اصلا تا خیلی بیشتر از حد معمول و در مورد برخی از سوالات دیگر بصورت خیلی کمتر از حد معمول تا خیلی بیشتر از حد معمول است.تا کنون مطالات زیادی در باره روایی[۲]  این پرسش در کشورهای مختلف انجام شده است (گلدبرگ و ویلیامز، ۱۹۸۸).

2019-03-15
كد : 29444
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss