جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه شکاف دیجیتالی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه شکاف دیجیتالی

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

پرسشنامه شکاف دیجیتالی که دارای ۸۳ گویه می باشد که به تفکیک ۱۳ گویه مربوط به تجربه و دسترسی به اینترنت و رایانه و سرعت اینترنت می باشد . ۲۴ گویه مربوط به مهارت استفاده از اینترنت و رایانه ؛ ۳۴ گویه مربوط به میزان استفاده از رایانه و اینترنت و رایانه و ۱۲ گویه مربوط به نگرش به اینترنت می باشد

ساختار پرسشنامه

ردیف متغیرها تعدا د گویه ها شماره گویه ها  نام آزمون
۲ دسترسی به اینترنت و رایانه ۱۳ ۱-۶   و ۱۱-۱۷ محقق ساخته
۳ مهارت استفاده از رایانه ۲۴ ۴۳-۱۹ مقیاس CUS
۴ نگرش نسبت به انیترنت ۱۲ ۸۳-۷۲ مقیاسTAM
۵ میزان استفاده از اینترنت و رایانه ۳۴ ۷۱-۴۲ و ۱۰-۷ مقیاس GVU

جهت اندازه گیری شکاف دیجیتالی که شامل دسترسی ومهارت استفاده  و میزان استفاده از اینترنت  و رایانه ونگرش نسبت به اینترنت می باشد از پرسشنامه های مختلف و مربوط به هر کدام از متغیر ها  با استفاده از  مقالات تحقیقی مختلف داخلی و خارجی بر حسب ضرورت و به صورت تلفیقی استفاده شده است .

برای سنجش نگرش نسبت به اینترنت از  مدل پذیرش فناوری یا TAM[1] که در آغاز توسط دیویس [۲] پیشنهاد شده و در مطالعات آی فینیدو[۳](۲۰۰۶) و هوآنگ [۴](۲۰۰۳)و گاردنر[۵]وآموسو[۶](۲۰۰۴ ) (مشکانی ،۱۳۸۹ :۶۰ ).و توسط محمد علی زکی اعتبار یابی شده است ، استفاده شد . این پرسشنامه نگرش نسبت به اینتنرنت و خود کارآمدی استفاده از اینترنت را مورد سنجش قرار می دهد که در این پژوهش بنابر ضرورت تنها از گویه های مربوط به نگرش نسبت به اینترنت شامل ۱۲ گویه می باشد (از سئوال ۷۲ تا ۸۳ پرسشنامه)   که بروی طیف لیکرت ۵ درجه ای از « کاملا موافقم » تا «کاملا مخالفم » پاسخ داده می شود..

برای سنجش مهارت استفاده از رایانه ، اینترنت و وب از مقیاس استفاده از کامپیوتر   CUS[7] پانرو [۸]و همکاران (۱۹۹۷) مرتب در مقیاس طیف لیکرت ۵ درجه ای از (خیلی عالی ۵ ) و ۱ (هرگز) استفاده شد(بونز[۹]،۲۰۰۱: ۴۸۵) از سئوال ۱۹ تا ۴۳ پرسشنامه از  این مقیاس استفاده شد.

جهت اندازه گیری میزان  و چگونگی استفاده از اینترنت از سئوال ۷-۱۰؛ ۴۲ – ۷۱ از مقیاس نظر سنجی از کاریران فناوری جورجیا ( جی وی یو، ۱۹۹۸)[۱۰]استفاده شد. که در آن بر حسب کاربران ایرانی و بنا بر ضرورت در آن تغییراتی داده شده است.

و دسترسی استفاده از اینترنت نیز با ترجمه بعضی مقالات خارجی و بر حسب ضرورت در ۱۳ سوال مورد ارزیابی قرار گرفت

… 

 

2019-03-22
كد : 36516
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss