جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه شیوه های فرزند پروری (نظریه اقتدار والدین بر اساس نظریه بامریند)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه شیوه های فرزند پروری (نظریه اقتدار والدین بر اساس نظریه بامریند)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

در این پژوهش از پرسشنامه شیوه های فرزند پروری دیاناباوم ریند استفاده خواهد شد . این پرسشنامه که در سال ۱۹۷۲ توسط دیاناباوم طراحی شد شامل ۳۰ جمله آن به شیوه سهل گیرانه ۱۰ جمله به شیوه مستبدانه و ۱۰ جمله به شیوه مستبدانه و ۱۰ جمله دیگر به شیوه قاطع و اطمینان بخش مربوط می شود.

الگوی پاسخگویی به سوالها از مقیاس ۵ درجه ای لیکرت تبعیت می کند .بدین صورت که از مادر خواسته می شود تا ۵پاسخ کاملا موافقم موافقم مطمئن نیستم تقریبا مخالفم و مخالفم پاسخی را انتخاب کند که مطابقت بهتری با وضعیت موجود دارد. پاسخ ها از صفر تا چهار نمره گذاری می شود و با جمع نمرات ۳ نمره مجزا در مورد آزار گذاری مطلق استبدادی و اقتدار منطقی برای هر آزمودنی بدست می آید.

این پرسشنامه اقتباسی است از نظریه اقتدار والدین که بر اساس نظریه بامریند، از سه الگوی آزادگذاری، آمرانه و اقتدار منطقی والدین جهت بررسی الگوهای نفوذ و شیوه های فرزندپروری، ساخته شده است.این پرسشنامه دارای ۳۰ سوال است که ۱۰ سوال آن به شیوه آزادگذاری مطلق، ۱۰ سوال به شیوه آمرانه و ۱۰ سوال دیگر به شیوه اقتدار منطقی والدیم به امر پرورش فرزند مربوط می شود.

 

در این پرسشنامه، مادران و پدران آزمودنی ها با مطالعه هر سوال نظر خود را با علامت × و بر حسب یک مقیاس پنج درجه ای (لیکرت) مشخص می کنند. این مقیاس از صفر تا ۴ نمره گذاری می شود و با جمع نمرات، ۳ نمره مجزا در مورد آزادگذاری مطلق، آمرانه و اقتدار منطقی برای هر آزمودنی، به دست می آید. این مقیاس ها با تاکید بر شماره سوالات، به شرح زیر می باشد:

ردیف مقیاس شماره سوالات
۱ مقیاس آزادگذاری ۱، ۶، ۱۰، ۱۴، ۱۷، ۱۹، ۲۱، ۲۴، ۲۸
۲ مقیاس آمرانه ۲، ۳، ۷، ۹، ۱۲، ۱۶، ۱۸،۲۵، ۲۶، ۲۹
۳ مقیاس اقتدار منطقی ۴، ۵، ۸، ۱۱، ۱۵، ۲۰، ۲۲، ۲۳، ۲۷، ۳۰

 

 

2017-12-05
كد : 69093
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss