جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه شیوه های مقابله با استرس فولکمن، لازاروس( WCQ)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه شیوه های مقابله با استرس [۱]فولکمن، لازاروس) WCQ)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی دارد.

ابزار مورد استفاده در این پژوهش پرسشنامه بوده است که عبارت بود از: پرسشنامه اول، سنجش متغیرهای دموگرافیک و متغیرهای مداخله گر و قسمت دوم، پرسشنامه شیوه های مقابله با استرس [۱]فولکمن، لازاروس) WCQ)10 بود.

مشخصات دموگرافیک شامل اطلاعات: کد واحد، سن، سال تحصیلی، وضعیت تاهل، محل زندگی، میزان تحصیلات والدین، شغل والدین، سطح درآمد ماهیانه خانواده، تعداد افراد خانواده، تجربه حادثه استرس زا، مصرف دارو، ابتلا به بیماری و انجام ورزش منظم، قرار دارد.

در قسمت دوم، پرسشنامه ۶۶ سوال در مورد  شیوه های مقابله با استرس مربوط به فولکمن و لازاروس استفاده شد  این پرسشنامه در مقیاس لیکرت ۴ حالتی میباشد که نمره میانگین هر راهبرد بین۳-۰ متغیر میباشد با توجه به انواع شیوه ها و سوالات مربوطه، میانگین اخذ شده هر شیوه جداگانه محاسبه گردید(۲۳).

لازاروس و فولکمن ۴ راهبرد از مقابله مسئله مدار و ۴ راهبرد از مقابله هیجان مدار را در ابزار ۶۶ موردی خویش تعیین کرده اند. شیوه های مسئله مدار عبارتند از : حل مدبرانه، مسئولیت پذیری، جستجوی حمایت اجتماعی و ارزیابی مجدد مثبت و شیوه های مقابله هیجان مدار عبارتند از دوری گزینی، خویشتن داری، فرار و اجتناب و رویارویی(۲۳) .

در این ابزار سوالهای مربوط به مقابله رویارویانه (۶،۷،۱۷،۲۸،۳۴،۴۶)، سوالهای مربوط به دوری جویی (۱۲،۱۳،۱۵،۲۱،۴۱،۴۴) و سوالهای مربوط به خویشتن داری(۱۰،۱۴،۳۵،۴۳،۵۴،۶۲،۶۳)، سوالهای مربوط به  جستجوی حمایت اجتماعی(۸،۱۸،۲۲،۳۱،۴۲،۴۵ )، سوالهای مربوط به گریز-اجتناب (۱۱،۱۶،۳۳،۴۰،۴۷،۵۰،۵۸،۵۹)، سوالهای مربوط به حل مدبرانه مسئله (۱،۲۶،۳۹،۴۸،۴۹،۵۲) ، سوالهای مربوط به ارزیابی مجدد مثبت(۲۰،۲۳،۳۰،۳۶،۳۸،۵۶،۶۰ ) و سوالهای (۹،۲۵،۲۹،۵۱) مربوط به مسئولیت پذیری میباشد. که در واقع ۵۰ عبارت آن واکنشهای مقابله را در بر داشته، اما ۱۶ عبارت(۲،۳،۴،۵،۱۹،۲۴،۲۷،۳۲،۳۷،۵۳،۵۵،۵۷،۶۱،۶۴،۶۵،۶۶)  ، که سوالات انحرافی بودند مورد تجزیه و تحلیل قرار نگرفت.

 

2019-03-22
كد : 34902
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss