جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه علائم مرضی کودکان) (CSI-4) بر اساس (DSM M – IV )ترجمه و تطبیق از دکتر امیر هوشنگ مهریار(فرم ویژه والدین

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه علائم مرضی کودکان (CSI-4) بر اساس (DSM M – IV )(ترجمه و تطبیق از دکتر امیر هوشنگ مهریار)فرم ویژه والدین

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

پرسشنامه علائم مرضی کودکان CSI-4) )[1]یک مقیاس درجه بندی رفتار است که توسط اسپیرافکین و گادو به منظور غربال کردن اختلال های رفتار ی و هیجانی  در کودکان سنین ۵ تا ۱۲ سال طراحی شده است )اسپیرافکین وگادو، ۱۹۹۴؛ به نقل از محمد اسماعیل، ۱۳۸۰ ) فرم اولیه این پرسشنامه در سال ۱۹۸۴ توسط اسپیرافکین و گادو بر اساس طبقه بندی  DSM III  تهیه گردید.

بعد ها در سال ۱۹۸۷ فرم DSM III   به دنبال طبقه بندی- TR -DSM III  ساخته شد،که سؤال های آن همانند فرمهای قبلی علاوه بر تناسب و قابل فهم بودن آن بر اساس نوع موقعیت و اطلاعاتی که دارا بودند تا حدی متفاوت بود. CSI-4 نسبت به فرمهای قبلی در سال ۱۹۹۴ با چاپ چهارم DSM-IV با تغییرات اندکی توسط گادو و اسپیرافکین تجدید نظر شد. پرسشنامه مورد استفاده در این پژوهش برگردان فارسی آخرین نسخه تجدید نظر شده می باشد، در ایران این مقیاس برای ۶ الی ۱۴ سالگی هنجار یابی شده و پایایی آن به دست آمده  است. این پرسشنامه دارای دو فرم والد و معلم است. فرم والد ۱۱۲ سؤال و به منظور غربال ۹ اختلال رفتاری و هیجانی و فرم معلم ۷۷ سؤال  و ۹ اختلال را غربال  می کند.

این اختلالات شامل اختلال نقص توجه/ بیش فعالی، لجبازی و نافرمانی، اختلال سلوک، اختلال اضطرابی، روانپریشی و خلقی و اختلالات فراگیر رشدی را شامل می شود. در این پژوهش از قسمت های ب و پ پرسشنامه که مربوط به اختلالات نافرمانی مقابله ای و سلوک است، استفاده شده است. این قسمت های پرسشنامه برای غربال دانش آموزان دارای این اختلالات به وسیله معلمان و والدین تکمیل می گردد. قسمت ب در فرم والدین شامل ۸ سؤال و قسمت پ در فرم والدین شامل ۱۴ سؤال و در فرم معلم ۹ سؤال می باشد.

2017-10-19
كد : 64996
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss