جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه نیازهای خانواده (FNQ) (کروزر و مارویتز ۱۹۸۹)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه نیازهای خانواده (FNQ) (کروزر و مارویتز ۱۹۸۹)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

در این مطالعه جهت دستیابی به اهداف از دو پرسش­نامه مشخصات دموگرافیک و پرسش­نامه نیازهای خانواده (FNQ) استفاده شد.

پرسش­نامه اطلاعات دموگرافیک شامل سن، جنس، وضعیت تأهل، میزان تحصیلات، نسبت با بیمار(مراقبت دهنده)، علت ترومای بیمار، محل سکونت، نوع سکونت، وجود آسانسور، شغل مراقبت دهنده، میزان درآمد خانواده، سن بیمار، جنس بیمار، وضعیت تأهل بیمار، تعداد فرزندان، وضعیت بالینی و دارا بودن بیمه درمانی می­باشد.

ابزار دوم مورد استفاده، با بهره گیری از پرسش نامه استانداردی تدوین شده است که توسط کروزر و مارویتز در سال ۱۹۸۹ تهیه شده است. این پرسش نامه یک ابزار ۴۰ عبارتی با ۶ زیر مقیاس: اطلاعات بهداشتی(سؤالات،۱و۴و۵و۶و۷و۱۱و۱۲و۱۳و۱۴و۱۸)، حمایت عاطفی(سؤالات،۲۹و۳۰و۳۴و۳۶و۳۷و۳۸و۳۹و ۴۰)، حمایت ابزاری(سؤالات،۲۲و۲۳و۲۴و۲۵و۲۶و۲۷)، حمایت حرفه ای (سؤالات،۱۵و۱۶و۱۷و۱۹و۲۰و۲۱ )، شبکه حمایت اجتماعی(سؤالات۹و۱۰و۳۱و۳۲و۳۳و۳۵ ) و درگیر شدن در مراقبت (سؤالات،۲و۳و۸ و۲۸) است. این پرسش نامه متشکل از دوقسمت است که دو ارزیابی مستقل را شامل می شود. قسمت اول اهمیت نیازها را از طریق یک مقیاس لیکرت از ۱(اهمیت ندارد)، ۲(اهمیت جزئی)، ۳(مهم) تا ۴(بسیار مهم) و قسمت دوم دامنه برآورده شدن این نیاز را با گزینه های “بله”، “نسبتاً” و “خیر” اندازه گیری می کند. همچنین پاسخ دهندگان می توانستند هر عبارت را به عنوان غیر قابل کاربرد در مورد وضعیت خودشان انتخاب کنند. در پایان پرسش نامه، با بیان یک سؤال باز از اعضای خانواده این امکان را به آنها می دهد تا نیازهایی را که در آیتم های پرسش نامه گنجانده نشده است را بیان کنند. لازم به ذکر است این ابزار در مورد مراقبت کنندگان بیمارانی که حداقل ۶ ما از ترخیص آنها به علت ضربه سر گذشته باشد قابلیت استفاده دارد. در این مطالعه میزان اهمیت نیازهای مراقبت کنندگان بوسیله میانگین نمرات گزارش می­شود (۲۸).

2017-07-01
كد : 54093
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss