جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه هوش هیجانی بار-آن (۹۰ سوالی)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه هوش هیجانی بار-آن (۹۰  سوالی)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

پرسش نامه هوش هیجانی بار-اون توسط روون بار-ان در سال ۱۹۹۷ ساخته شده که نخستین پرسش نامه معتبر فرا فرهنگی جهت ارزیابی هوش هیجانی است(بار-اون،۲۰۰۲). آزمون هوش هیجانی بار –اُن  با طرح این سؤال که «چرا بعضی مردم نسبت به بعضی دیگر در زندگی موفق ترند»، آغازگردید. استراتژی وی (جهت ساخت آزمون)شامل ۴ مرحله اصلی است:

  • طبقه بندی متغیرهای مختلف و تشخیص این که این متغیرها، تحت چه واژهای کلیدی قرار می گیرند؛ جهت تعیین عملکرد مؤثر و موفق، و همچنین سلامت هیجان مثبت (بر اساس تجارب بالینی مؤلف و مرور پیشینه در رابطه با سلامت روان ) بدست آمده است.
  • تعریف عملیاتی این عوامل
  • ساختن طرحی از پرسشنامه، جهت آزمون این عمل
  • تفسیر نتایج و به کارگیری آن ها برای دسترسی به پایایی، ساختار عاملی و روایی آزمون

با اجرای این آزمون ۱۵ نمره خرده مقیاس ها و ۵ نمره مقیاس ترکیبی و یک نمره کلی EQ که از مجموع نمرات خرده مقیاس هاست بدست می آید.این آزمون ۵ حیطه اصلی مهارت درون فردی، مهارت میان فردی، مهارت انضباطی، کنترل فشار روانی، خلق عمومی را از طریق ۱۵ خرده مقیاس زیر می سنجد:

خرده مقیاس های آزمون شامل خودآگاهی هیجانی، قاطعیت، حرمت ذات، خودشکوفایی، استقلال، همدلی، روابط بین فردی، مسوولیت پذیری، حل مساله، واقعیت آزمایی، انعطاف پذیری، تحمل فشار، کنترل تکانه، شادکامی و خوش بینی است.

 شیوه نمره گذاری پرسشنامه هوش هیجانی بار-آن:

از آن جا که گزینه ها بر روی یک طیف ۵ درجه ای  لیکرت تنظیم شده اند نمره گذاری از ۵ به یک
(کاملاً موافقم ۵ و کاملاً مخالفم۱) و در بعضی سؤالات با محتوای منفی یا معکوس-که درجدول شماره ۶ با علامت ×مشخص شده اند-  از یک به ۵ ( کاملاً موافقم ۱ و کاملاً مخالفم۵) انجام می شود. نمرۀ کل هر مقیاس برابر با مجموع نمرات هر یک از سؤالات آن مقیاس و نمره کل آزمون  برابر با مجموع نمرات ۱۵ مقیاس می باشد. کسب امتیاز بیشتر در این آزمون، نشانگر موفقیت بيشتر فرد در مقیاس مورد نظر یا در کل آزمون و برعکس می باشد . مثلاً کسب امتیاز بالاتر در مقیاس خود ابرازي، نشان دهندۀ  خود ابرازی بیشتر در فرد است.

جدول ۳-۱٫معرفی سؤالات مربوط به هر یک از مقیاس ها

مقیاس ها شماره سؤالات
حل مسأله ۴۶،۳۱،۱۶،۱،*۷۶،۶۱
شادمانی *۲،*۶۲،۴۷،۳۲،۱۷،*۷۷
استقلال ۳،*۱۸،*۳۳،*۴۸،*۶۳،*۷۸
تحمل فشار روانی ۴،*۱۹،*۳۴،۴۹،*۶۴،*۷۹
خود شکوفایی ۵،*۲۰،*۳۵،*۶۵،۵۰،*۸۰
خود آگاهی هیجانی ۶،*۲۱،*۶۶،۵۱،۳۶،*۸۱
واقع گرایی ۷،*۲۲،*۳۷،*۵۲،*۶۷،*۸۲
روابط بین فردی ۸۳،۶۸،۵۳،۳۸،۲۳،۸
خوش بینی ۶۹،۵۴،۳۹،۲۴،۹،*۸۴
عزت نفس ۲۵،۱۰،*۸۵،۷۰،۵۵،۴۰
کنترل تکانش *۱۱،*۲۶،*۴۱،*۵۶،*۷۱،*۸۶
انعطاف پذیری *۱۲،*۵۷،۴۲،۲۷،*۷۲،*۸۷
مسؤولیت پذیری اجتماعی ۴۳،۲۸،۱۳،*۸۸،۷۳،۵۸
همدلی ۸۹،۷۴،۵۹،۴۴،۲۹،۱۴
خود ابرازی *۳۰،۱۵،*۶۰،۴۵،*۷۵،*۹۰

* نمره گذاری در این سؤالات معکوس انجام می شود.

2019-03-23
كد : 38605
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss