جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه وسواس فکري و عملي مادزلي (MOCI)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه وسواس فکري و عملي مادزلي (MOCI)

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی وکلید سوالات دارد.

پرسشنامه وسواس فکري و عملي مادزلي (MOCI) در سال ۱۹۷۷ توسط هاجسن[۱]  و راچمن [۲]معرفي شد. پرسش‌هاي اين آزمون به منظور پوشش دادن به همه‌ي مشکلات موجود در اختلال وسواس فکري و عملي طراحي نشده است؛ بلکه براي وسواس‌هايي است که همراه با تشريفات آشکار هستند. علاوه براين سؤالات رگه‌هاي شخصيت وسواسي را نيز در برنمي‌گيرد. فرم اوليه‌ي آزمون روي بيماران مبتلا به وسواس و گروهي از افراد فاقد وسواس اجرا شد. از مجموع ۶۵ سؤال اوليه، ۳۰ سؤال گروه‌هاي روان‌رنجور و وسواسي را با روش‌هاي آزمون پارامتريک و غيرپارامتريک از يکديگر جدا کرد. از خصوصيات اين پرسشنامه اجراي سريع و آسان آن است. در تهيه‌ي آزمون در قدم نخست تحليل مؤلفه‌هاي اصلي با چرخش متمايل روي پاسخ آزمودني‌ها صورت گرفت. شيب ارزش ويژه پنج مؤلفه را مشخص نمود؛ شامل مؤلفه‌هاي شستشو، وارسي(چک‌کردن)، کندي- تکرار، شک و ترديد و نشخوارفکري. مؤلفه‌ي پنجم(نشخوارفکري) شامل دو گويه (سؤالات دوم و هشتم) که همبستگي خوبي با يکديگر داشتند، به دليل کمي تعداد گويه‌ها ناديده گرفته شد(هاجسن و راچمن،۱۹۷۷).

مؤلفه‌هاي شستشو و وارسي مشکلات روشني را توصيف مي‌کند  که دراکثريت توصيف‌‌هاي روانپزشکي از اختلال‌هاي وسواسي به آن اشاره شده است.

2017-10-16
كد : 64272
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss