جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه وسواس فکری-عملی مادزلی (MOCI) هادسون و راچمن ۱۹۷۷

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : پرسشنامه وسواس فکری-عملی مادزلی (MOCI) هادسون و راچمن ۱۹۷۷

روایی و پایایی: ندارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

اختلال وسواس فکری – عملی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی است که دو مشخصه دارد: اول افکار مزاحم، غیر قابل کنترل و عود کننده‌ای که سبب به وجود آمدن اضطراب در فرد می‌شوند (وسواس فکری) و دوم رفتارهای تکراری که با هدف کاهش این اضطراب انجام می‌شوند (وسواس عملی). این اختلال به شدت مختل کننده زندگی افراد مبتلا است به همین دلیل متخصصان سلامت روان پژوهش‌های بسیاری را بر روی آن اجرا کرده و درصدد سنجش بهتر آن هستند. پرسشنامه‌های بسیاری برای سنجش اختلال وسواس فکری – عملی ساخته شده است و یکی از معروف‌ترین آن‌ها پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) است.

پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) که معادل انگلیسی آن maudsley obsessive compulsive inventory است در سال ۱۹۷۷ توسط هادسون و راچمن تهیه شد. این پرسشنامه ۳۰ گزینه درست-نادرست دارد و شامل چهار زیر مقیاس است. وارسی (۹ ماده)، شست و شو (۱۱ ماده)، کندی-تکرار (۷ گزینه) و شک-وظیفه شناسی (۷ گزینه). هر ماده نمره ۰ یا ۱ می‌گیرد و  بنابراین نمره کل فرد بین ۰ تا ۳۰ خواهد بود که هر چه نمره بالاتر باشد نشان دهنده وسواس بیشتر است.

نمره‌گذاری پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI)

برای نمره گذاری پرسشنامه وسواس فکری – عملی مادزلی (MOCI) باید ابتدا به هر گزینه نمره ۰ یا ۱ بدهید. نمره گذاری کامل به صورت زیر است:

وارسی: در سوالات ۲- ۶- ۸- ۱۴- ۲۰- ۲۶ و ۲۸ اگر گزینه “درست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید. در سوالات ۱۵ و ۲۲ اگر جواب “نادرست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید.

شست و شو: در سوالات ۱- ۴ و ۲۶ اگر گزینه “درست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید. در سوالات ۵- ۹- ۱۳- ۱۷- ۱۹- ۲۱- ۲۴ و ۲۷ اگر جواب “نادرست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید.

کندی-تکرار: در سوال ۴ اگر گزینه “درست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید. در سوالات ۲- ۸- ۱۶- ۲۳- ۲۵ و ۲۹ اگر جواب “نادرست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید.

شک-وظیفه شناسی: در سوالات ۳- ۷- ۱۰- ۱۲- ۱۸ و ۳۰ اگر گزینه “درست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید. در سوال ۱۱ اگر جواب “نادرست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید.

نمره کلی: در سوالات ۱- ۲- ۳- ۴- ۶- ۷- ۸- ۱۰- ۱۲- ۱۴- ۱۸- ۲۰- ۲۶- ۲۸- ۳۰ اگر گزینه “درست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید. در بقیه سوالات اگر گزینه “نادرست” علامت زده شده بود نمره ۱ بدهید.

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

2019-03-03
كد : 5339
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss