جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه وضعیت سلامتی سازمان بين المللي بررسي كيفيت زندگي ۲۰۰۶

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : پرسشنامه وضعیت سلامتی سازمان بين المللي بررسي كيفيت زندگي ۲۰۰۶

روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

این پرسشنامه يكي از شناخته شده ترين ابزارهاي عمومي سنجش كيفيت زندگي است كه تا كنون به زبانهاي بسياري، از جمله زبان فارسي، ترجمه شده است. پرسشنامه فوق الذكر توسط سازمان بين المللي بررسي كيفيت زندگي تهيه شده و شامل ۳۶ سوال در دو بعد اصلي جسمي و رواني مي باشدكه هشت قلمرو مرتبط با سلامت را مورد سنجش قرار مي دهد (۱۵). روايي و پایایی این پرسشنامه براي اولين بار در ايران توسط منتظري و همكاران (۱۳۸۴) بر روي ۴۱۶۳ نفر در رده سني ۱۵ سال به  بالا ارزيابي گرديد. ضريب پايايي در ۷ قلمرو از ۷۷ % تا ۹۵ گسترده بود و درقلمرو سرزندگي ۶۵ % بود ( ۱۶ ). از انجا كه اعتبار سنجي اين پرسشنامه توسط منتظري و همكاران۱۳۸۴ در جمعيت شهري انجام شده است.

ضريب همبستگي بعد جسمي با نمره کل ۸۸/۰ و ضريب همبستگي بعد رواني با نمره كل ۶۶ / به دست آمد و پايايي پرسشنامه از طريق آلفاي كرونباخ محاسبه گردید.آلفاي به دست آمده براي كل پرسشنامه۸۰/۰  محاسبه گرديد.

 

براي نمره گذاري این پرسشنامه از مقياس رتبه ای شامل نمرات صفر تا ۱۰۰ مي باشد. در ۱۱ سؤال اين پرسشنامه، نمره صفر نشانگر بدترين و نمره ۱۰۰ بهترين حالت ممكن براي فرد است و در ۲۵ سؤال ديگر، نمره صفر نمايانگر بهترين حالت ممكن براي فرد است . بنابراين ترتيب مقياس اندازه گيري در ۱۱ سوال با نمره مربوط به اندازه گيري كيفيت زندگي كلي رابطه مستقيم و در ۲۵ سوال ديگر رابطه معكوس دارد. با جمع نمرات مربوط به هر خرده مقياس و تقسيم عدد حاصل بر تعداد سوالات آن خرده مقياس، نمره آن خرده مقياس بدست مي آيد ك ه ميانگين نمرات ۵۰ و انحراف معيار آن نيز ۱۰ مي باشد. نمره نزديك به ۱۰۰ ، نشانه كيفيت زندگي بالا و كمتر از .( ۵۰ ، سطح پايين تلقي مي شود. (۱۵).

 

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

2019-03-03
كد : 5344
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss