جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه چند محوری بالینی میلون ۳- ۱۹۷۰(MCMI-III)

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

نام پرسشنامه : پرسشنامه چند محوری بالینی میلون ۳- ۱۹۷۰(MCMI-III)

 روایی و پایایی: دارد

طریقه نمره دهی: دارد

منبع: دارد

توضیحات:

ابزار اندازه گیری در این پژوهش پرسشنامه بالینی چندمحوری میلون سه(MCMI[1]) می باشد. MCMI-III در سال های دهه ۱۹۷۰ توسط تئودور میلون[۲]، نظریه پرداز شخصیت و همکارانش تدوین شد. این پرسشنامه دارای ۱۷۵ گزاره در مورد شخصیت و رفتار است که مراجع بر حسب اینکه آیا درباره وی صدق می کند یا نه بصورت “درست” یا ” غلط” به آنها پاسخ می دهد. توانایی خواندن آزمودنی دست کم باید در سطح کلاس هشتم باشد. این پرسشنامه دارای۲۸ مقیاس می باشد که از این ۲۸ مقیاس، ۴مقیاس(شاخص های Z,Y,X,V که به ترتیب به سنجش روایی، افشاگری[۳]، مطلوبیت[۴] و خودکم شماری[۵] می پردازند) به روایی و اعتبار آن اختصاص دارد، ۱۱مقیاس الگوهای شخصیت بالینی(شامل اسکیزوئید[۶]، اجتناب[۷]، افسردگی[۸]، وابسته[۹]، نمایشی[۱۰]، خودشیفته[۱۱]، جامعه ستیز[۱۲]، آزارگر[۱۳]، وسواسی[۱۴]، منفی گرا [۱۵]وخودآزار[۱۶]) را اندازه گیری می کند، ۳مقیاس نشانگر الگوهای شخصیتی شدید(شامل اسکیزوتایپال[۱۷]، مرزی[۱۸]، پارانوییا[۱۹]) است، ۷مقیاس نشانگان بالینی(شامل اضطراب، اختلال جسمانی شکل[۲۰]، دوقطبی[۲۱]، افسرده خویی[۲۲]، وابستگی به الکل، وابستگی به مواد و اختلال استرس پس از ضربه[۲۳]) را اندازه گیری می کند و ۳ مقیاس دیگر نشانگان بالینی جدی(اختلال تفکر، افسردگی عمده و اختلال هذیانی[۲۴]) را مورد سنجش قرار می دهد.

روایی و اعتبار: شریفی و همکاران (۱۳۸۶) نشان دادند مقياس هاي میلون توان پيش بيني مثبت، منفي و كل بالايي دارند. توان پيش بيني مثبت مقياس ها در دامنه ۹۲/۰ تا ۹۸/۰، توان پيش بيني منفي مقياس ها از ۹۳/۰ تا ۹۹/۰ است، همچنين توان تشخيص كل تمام مقياس ها در دامنه ۵۸/۰ تا ۸۳/۰ قرار دارد. پایایی مقیاس ها در مطالعه هنجاریابی میلون به فاصله زمانی ۵تا ۱۴ روز از دامنه۸۶% (مقیاس بدنمایی) تا ۹۶%(شبه جسمی) با متوسط ۹۰% برای تمامی مقیاس ها گزارش شده است. همچنین در مطالعه شریفی و همکاران(۱۳۸۶) پایای آزمون ازطریق روش همسانی درونی محاسبه شده است وضریب آلفای مقیاس­ها در دامنه ۸۵% (وابستگی به الکل) تا ۹۷%( اختلال استرس پس از ضربه) بدست آمده است.

قیمت: ۴۵۰۰ تومان

 

[۱] -Millon clinical Multiaxial Inventory

[۲] -Theodore Millon

[۳] -disclosure

[۴] -desirability

[۵] -debasement

[۶] -schizoid

[۷] -avoidant

[۸] -depressive

[۹] -dependent

[۱۰] -histrionic

[۱۱] -narcissistic

[۱۲] -antisocial

[۱۳] -sadistic

[۱۴] -compulsive

[۱۵] -negativistic

[۱۶] -masochism

[۱۷] -schizotypal

[۱۸] -borderline

[۱۹] -paranoid

[۲۰] -somatoform

[۲۱] -bipolar

[۲۲] -dysthymia

[۲۳] -posttraumatic stress disorder

[۲۴] -delusional disorder

2019-03-03
كد : 5583
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss