جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه ۵عاملی شخصیتی جان و همکاران

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه ۵عاملی شخصیتی جان و همکاران

روایی و پایایی دارد

نحوه نمره دهی دارد.

جان ،دوناهیو و کنتل(۱۹۹۱)[۱] جهت تهیه ی یک ابزار کوتاه اندازه گیری ، مولفه های نمونه ی اولیه ی ۵عامل بزرگ را که در میان مطالعات مشترک بودند ، در پرسشنامه ۵عاملی بزرگ قرار دادند.شکل۴۴آیتمی پرسشنامه ۵عامل بزرگ ابتدا به منظور ارائه ی تعاریف نمونه ی اولیه از طریق درجه بندی متخصصین کامل شد. سپس این پرسشنامه با اعمال تغییرات در تحلیل عاملی برای مشاهده گر درجه بندی کننده ی شخصیت ، تکامل یافت.هدف از این ابزار اندازه گیری شخصیت ، ایجاد پرسشنامه ی مختصری بود که یک ارزیابی موثر و منعطف از پنج بعد را بدون توجه به تفاوت های جزیی افراد ،ارائه دهد. بوریسچ(۱۹۸۴)[۲]نیز اینگونه مطرح می کند که « مقیاس های کوتاه نه تنها زمان آزمون را کم می کنند ، بلکه از خستگی و کسالت آزمودنی نیز جلوگیری می کند. آزمودنی هایی هستند که اگر آزمون خیلی طولانی باشد به شما پاسخی نخواهند بود. مزیت این پرسشنامه نسبت به دیگر ابزار این است که ضمن اینکه مزایای صفتی آیتم ها حفظ می شود(مختصر و ساده شده) ، از برخی معایب (ابهام و داشتن چندمعنی با شرایط مطلوب و برجسته) نیز اجتناب شده است.

پرسشنامه ۵عاملی شخصیت جان ،دوناهیو و کنتل(۱۹۹۱) که در سال ۱۹۹۱توسط جان و همکاران و در مقیاس لیکرت و شامل ۴۴ سوال و ۵ گزینه (کاملا مخالفم=۱ تا کاملا موافقم=۵)می باشد. این پرسشنامه ابعاد مختلف شخصیت برونگرایی(۸سوال)، توافق پذیری(۹سوال)، وظیفه شناسی(۹سوال)، روانرنجوری(۸سوال) و گشودگی به تجارب(۱۰سوال) را ارزیابی می کند.

2019-03-22
كد : 33583
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss