جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپیشوای دهم حضرت امام هادی النقی علیه السلام

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پیشوای دهم حضرت امام هادی النقی علیه السلام

(۱۶ صفحه ورد)

فشرده یی از تاریخ زندگانی امام:

« امام ابولحسن علی النقی الهادی» علیه السلام، پیشوای دهم شیعیان در نیمه ی ذیحجه سال ۲۱۲ هجری در اطراف مدینه در محلی به نام « صریا» به دنیا آمد، پدرش پیشوای نهم امام جواد(ع) و مادرش بانوی گرامی « سمانه» کنیزی با فضیلت و تقوی بود.
مشهورترین القاب امام دهم« نقی» و« هادی» است و به آن گرامی« ابوالحسن ثالث» نیز می گویند.( در اصطلاح راویان شیعه، ابوالحسن اول امام هفتم موسی بن جعفر
  ابوالحسن ثانی امام هشتم علی بن موسی الرضاعلیهم السلام است).
امام هادی(ع) در سال ۲۲۰ هجری پس از شهادت پدر گرامیش بر مسند امامت نشست و در این هنگام هشت ساله بود. مدت امامت آن بزرگوار ۳۳ سال و عمر شریفش ۴۱ سال و چند ماه بود و در سال ۲۵۴ به شهادت رسید.
آنان که امام را دیده اند نقل کرده اند: آن گرامی قامتی متوسط و سیمایی سپید آمیخته به سرخی و چشمهایی درشت و ابروهایی گشاده و چهره یی شاداب و دلگشا داشت.
مدت زندگانی امام با حکومت هفت خلیفه ی عباسی همراه بوده است؛ پیش از امامت با:« مامون» و« معتصم» برادر مامون و در سالهای امامت باادامه ی حکومت معتصم و نیز با:« واثق» پسر معتصم و« متوکل» برادر واثق و« منتصر» پسر متوکل و« مستعین» پسر عموی منتصر و« معتز» پسر دیگر متوکل، معاصر بود و در زمان معتز به شهادت رسید.
در حکومت متوکل اما را به دستور آن طاغوت از مدینه به سامراء که در آن هنگام مرکز حکومت عباسیان بود بردند و امام تا پایان عمر در سامراء اقامت داشت.
فرزندان آن گرامی: پیشوای یازدهم امام حسن عسگری(ع) و « حسین» و« محمد» و« جعفر» و یک دختر به نام« علیه» است.

………………………

………………………

2019-03-15
كد : 29369
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss