جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپیش بینی رضایت زناشویی بر اساس کلیشه های جنسیتی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: پیش بینی رضایت زناشویی بر اساس کلیشه های جنسیتی

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

کلیشه عبارت است از تنزل انسان ها به مجموعه ای ویژگی های شخصیتی مبالغه آمیز و معمولا منفی است. در نتیجه کلیشه ای کردن شخصیت ها عبارت است از تقلیل دادن، ذاتی کردن، آشنا کردن و تثبیت “تفاوت” و از طریق کارکرد قدرت، مرزهای میان “بهنجار” و “نکبت بار”، “ما” و “آنها” را مشخص کردن(مهدی زاده، ۱۳۸۷: ۱۹).

بارزترین نمونه ها در رابطه با موضوع کلیشه، می توان به کلیش های جنسیتی اشاره کرد. کلیشه های جنسیتی تصویر ذهنی یکنواخت و قالب بندی شده ای از رفتارهای خاص مربوط به زنان و مردان را بدون آنکه مورد بررسی و آزمون قرارگرفته باشند، ارائه می دهد. براساس کلیشه های جنسیتی، زنان و مردان در جامعه دارای ویژگی های خاص، رفتارخاص و حالات روانی خاصی هستند و درنهایت، قابلیت انجام وظایف و کارهایی را دارند که به صورت معمول با یکدیگر متفاوتند. کلیشه سازی از طرفی خصوصیات و توانایی هایی را به زنان اختصاص می دهد که در مردان نشانه ای از آنها نیست و از طرف دیگر، توانایی ها و خصوصیاتی را به مردان نسبت می دهد که زنان از آن بی بهره اند(اعزازی، ۱۳۸۰ :۴۵).

……

مرور منابع:

در يك مطالعه طولى سه ساله، دريافتند كه مهارت‏هاى ارتباطى مثل گوش كردن فعال و صحبت كردن مى‏توانند مولفه‏هاى پيش‏بينى كننده خوبى براى رضايت زناشويى باشند. همچنين آنها گفتند مهارت‏هاى ارتباطى ضعيف و حل مسئله ناكارآمد و نداشتن رضايت در تعامل‏ها مى‏تواند پيش‏بينى كننده مشكلات ارتباطى در سال‏هاى پس از ازدواج باشد. پژوهش ديگرى نشان داد كه آموزش روابط، توجه به همسر و برنامه‏ريزى براى حل مشكلات، روش‏هاى ارتباطى را بهبود بخشيده و اضطراب، بى‏خوابى، نارسا كنش‏ورى اجتماعى و افسردگى زوجين را كاهش داده است. (خوشكام، ۱۳۸۵)

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

– کلیشه های جنسیتی نقش مهمی در رضایت زناشویی دارند.

– کلیشه های جنسیتی خانم ها اثرگذاری بیشتری بر رضایت زوجین دارند.

………….

 

 

2019-02-25
كد : 2595
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss