جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتچرا زبان عربی برگزیده تر از همه زبان ها است و چرا خداوند زبان عربی را برگزیده و قرآن به زبان عربی است؟

 • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
 • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
 • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
 • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

چرا زبان عربی برگزیده تر از همه زبان ها است و چرا خداوند زبان عربی را برگزیده و قرآن به زبان عربی است؟

(۵صفحه ورد)

پرسش:

چرا زبان عربی برگزیده تر از همه زبان ها است و چرا خداوند زبان عربی را برگزیده و قرآن به زبان عربی است؟

پاسخ:

از آیات قرآن كریم استفاده می شود كه دعوت پیامبر اكرم(صلی الله علیه وآله) برای همه جهانیان است و به قوم و لهجه و زبان خاصی اختصاص ندارد: ۱٫ «لِّیُنذِرَ مَن كَانَ حَیًّا; (یس،۷۰) تا افرادی را كه زنده اند بیم دهد.»

 1. «وَ مَآ أَرْسَلْنَـكَ إِلاَّ كَآفَّةً لِّلنَّاسِ بَشِیرًا وَ نَذِیرًا; (سبأ،۲۸) و ما تو را جز برای همه مردم نفرستادیم تا (آن ها را به پاداش های الهی) بشارت دهی.»
 2. «إِنْ هُوَ إِلاَّ ذِكْرٌ لِّلْعَــلَمِینَ; (ص،۸۷) این ]قرآن[ تذكری برای همه جهانیان است.»
  همچنین آیاتِ «انبیاء، ۱۰۷ / قلم،۵۲ / حدید، ۲۵ / و…» كه همگی دلالت دارند بر این كه قرآن كریم، خود را مایه «هدایت» و «ذكر» برای همه عالمیان می داند.
  نزول قرآن كریم به زبان عربی با توجه به مخاطبان نخستین و شخص پیامبر اكرم(صلی الله علیه وآله) كه عرب زبانند، یك جریان طبیعی است و هر سخنور و دانشمندی، مطالب خویش را با زبان مخاطبان خود بیان می كند و یا می نویسد; مگر آن كه پیمودن مسیر طبیعی به دلایلی غیر ممكن یا در پیش گرفتن رویه ای دیگر، ضروری به نظر برسد; خداوند نیز در ارسال پیامبران و ابلاغ پیام های خویش همین رویه را تأیید كرده و به كار گرفته است:
  «وَ مَآ أَرْسَلْنَا مِن رَّسُول إِلاَّ بِلِسَانِ قَوْمِهِ لِیُبَیِّنَ لَهُمْ;(ابراهیم،۴) و ما هیچ فرستاده ای را جز با زبان مردمش نفرستادیم تا ]بتواند حقایق را [برای آنان به روشنی بیان كند»
  در مورد عربی بودن قرآن به این واقعیت نیز باید توجه شود كه زبان شناسان عقیده دارند كه زبان عربی از دامنه و گستره ای بسیار وسیع برخوردار است و از این جهت، بر دیگر زبان ها تفوّق و برتری دارد; برای نمونه، افعال در زبان عربی به جای شش صیغه، چهارده صیغه دارند; تمام اسم ها، مؤنث و مذكر دارند و افعال، ضمایر و صفت ها هم مطابق آن ها می باشند. فراوانی مفردات و اشتقاق كلمات دستور زبان و فصاحت و بلاغت آن نیز، این زبان را از دیگر زبان ها ممتاز می سازد.
  بدون تردید، خداوند متعال برای آخرین كتاب آسمانی خود ـ كه تا ابد زنده و پاینده خواهد بود ـ بهترین زبان را انتخاب می كند و برای دفع هر گونه ابهامی همه جا انتخاب آن را به خود نسبت داده و از آن به «عربی مبین» یاد می كند:

«إِنَّـآ أَنزَلْنَـهُ قُرْءَ نًا عَرَبِیًّا لَّعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ; (یوسف،۲) ما آن را قرآن عربی نازل كردیم; باشد كه بیندیشید.»

…………………….

…………………..

2019-03-18
كد : 30788
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss