جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتچيستي و چرايي نفي خواطر در عرفان اسلامي

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

دانلود پروپوزال آماده:  چيستي و چرايي نفي خواطر در عرفان اسلامي

قسمت هایی از پروپوزال:

۱- بیان مسأله:

طريق عرفان و كشف حقيقه الحقايق، طريق زدودن و پيراستن وجود وبه تعبيري ‍«اسقاط الاضافات» است. در اين رهگذر «نفي خواطر» به مثابه مظهر اتمّ پاكسازي درون و اعظم مطهرات سرّ، تلقي
مي­شود كه در فرآيند آن سالك با در اختيار گرفتن عنان ذهن و قلب خود، مانع ورود اغيار به آن ساحت مي­گردد. عنصر نفي خواطر به دليل نقش قابل تأمل در گشودن باب حقيقت و شهود، در ميان گرايش­هاي عرفاني ساير اديان و به ويژه اديان شرق كه دغدغه رهايي و فرزانگي دارند، نيز جايگاه در خور ملاحظه­اي دارد. متأسفانه عليرغم اهميت شايان توجه نفي خواطر در سلوك عرفان اسلامي، طبق بررسي­هاي انجام شده، تحقيق مستقلي درباره آن مشاهده نشده و عمدتاً در ذيل دستورات سلوكي در كتاب­هاي عرفاني مورد بحث قرار گرفته است. نفي خواطر و كنترل آن علاوه بر آن كه در طريقت عرفاني مورد توجه جدي است،  در حيطه اخلاق در زندگي عموم مردم نيز بسيار تأثيرگذار خواهد بود و آنان را به سوي يك زندگي توأم با آرامش، صفا و معنويت سوق خواهد داد. امروزه اكثر افراد اين خلأ را در زندگي پرهياهوي خويش احساس كرده­اند و از آنجا كه از  معارف غني خود آگاهي ندارند، به جنبش­ها و مسلك­هاي مدعي عرفان رو مي­آورند تا نيازهاي معنوي خود را برطرف سازند. با عنايت به اين مسأله، ضرورت پرداختن به موضوعاتي چون نفي خواطر با نگاه كاربردي و ارائه راهكارهاي عملي مي­تواند از افتادن افراد جامعه به دام جريانات انحرافي نوظهور جلوگيري نمايد. البته اين تحقيق با توجه به عنوانش به تبيين اين موضوع نمي‏پردازد، اما اميدوار است نتايج به دست آمده در اين مطالعه زمينه ساز تحقيقات كاربردي قرار گيرد.

……………………………

۲- اهمیت و ضرورت تحقیق:

……………………………

۳- پیشینه تحقیق:

……………………………

۴- اهداف تحقیق:

…………………………………….

۵- فرضيه ‏هاي تحقیق:

…………………………………….

۶- مدل تحقیق

…………………………

۷- سوالات تحقیق:

…………………………………….

۸- تعريف واژه‏ها و اصطلاحات فني و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی):

…………………………………….

۹- بیان جنبه نوآوری تحقیق:

………………………….

۱۰- روش شناسی تحقیق:

الف: شرح كامل روش تحقیق بر حسب هدف، نوع داده ها و نحوه اجراء (شامل مواد، تجهيزات و استانداردهاي مورد استفاده در قالب مراحل اجرايي تحقيق به تفكيك):

………………………….

ب- متغيرهاي مورد بررسي در قالب یک مدل مفهومی و شرح چگونگی بررسی و اندازه گیری متغیرها:

…………………………………….

ج – شرح کامل روش (ميداني، كتابخانه‏اي) و ابزار (مشاهده و آزمون، پرسشنامه، مصاحبه، فيش‏برداري و غيره) گردآوري داده‏ها :

…………………………………….

د – جامعه آماري، روش نمونه‏گيري و حجم نمونه (در صورت وجود و امکان):

…………………………………….

ر- روش نمونه گیری و حجم نمونه:

…………………………………….

ز- ابزار تحقیق:

…………………………………….

هـ – روش‌ها و ابزار تجزيه و تحليل داده‏ها:

…………………………………….

منابع :

…………………………………….

آسان داک: www.Asandoc.com

دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده، پروژه پر شده، طرح پیشنهادیه آماده

2018-12-12
كد : 102611
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss