جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایترابطه بین تنظیم هیجانی و بخش کاری پرستاران با فرسودگی شغلی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

عنوان پروپوزال: رابطه بین تنظیم هیجانی و بخش کاری پرستاران با فرسودگی شغلی

قسمت هایی از پروپوزال:

بیان مسأله:

نظریه های جدید در قلمرو هیجان، بر نقش مثبت و انطباقی هیجان تأکید دارند (فردریکسون، ۲۰۰۱) و نشان می دهند که هیجان می تواند نقش سازنده ای در حل مسأله و پردازش اطلاعات، فرآیند تصمیم گیری، نوآوری و خلاقیت و افزایش یادگیری داشته باشد. با این همه نباید فراموش کرد که هیجان همواره سودمند نیست و در بیشتر اوقات باید آن را تنظیم و مدیریت کرد.

تنظیم هیجان را می توان به صورت فرایندهایی تعریف کرد که از طریق آن، افراد می توانند بر اینکه چه هیجانی داشته باشند، چه وقت آنها را داشته باشند و چگونه آنها را تجربه و ابراز کنند، تأثیر بگذارند (گروس، ۱۹۹۸). در این زمینه، تامپسون (۱۹۹۴) نیز معتقد است که تنظیم هیجان به منزله فرآیندهای درونی و بیرونی است که مسئولیت کنترل، ارزیابی و تغییر واکنش های عاطفی فرد را در مسیر تحقق یافتن اهداف او بر عهده دارند.

……

مرور منابع:

با توجه به اینکه فرسودگی شغلی یکی از معضلات امروزه منابع انسانی در سازمان ها و مراکز می باشد، شناخت و بررسی عوامل مرتبط با آن می تواند هم به خود نیروی انسانی کمک کرده تا و طریق صفات شخصیتی و عوامل درونی مربوطه آن را کاهش دهد و هم به مسئولین عوامل بیرونی مرتبط را می شناساند تا برای آن چاره اندیشی کنند. بنابراین این مطالعه بخصوص برای جامعه امروز ضرورت پیدا می کند.

عبدی و شهبازی (۱۳۸۰) استرس شغلي در پرستاران شاغل در بخش مراقبتهاي ويژه و ارتباط آن با فرسودگي شغلي آنها را مورد بررسی قرار دادند. نتايج اين مطالعه نشان داد كه ازنظر ابعاد استرس شغلي (بار كاري نقش، بي كفايتي نقش، دوگانگي نقش، مسووليت، محيط فيزيكي، محدوده نقش) پرستاران بيشترين استرس را در بعد محيط فيزيكي تجربه كرده اند و همچنين از نظر ابعاد فرسودگي شغلي (تحليل عاطفي، مسخ شخصيت، فقدان موفقيت فردي) ميزان استرس بالايي مشاهده نشد و در ارتباط با متغيرهاي زمينه اي مثل (سن، جنس، وضعيت تاهل) بين موفقيت فردي و وضعيت تاهل ارتباط معني دار مشاهده شد.

………..

فرضيه‏هاي تحقیق:

۱- تنظیم هیجانی رابطه معنی دار با فرسودگی شغلی در پرستاران دارد.

۲- نوع بخش کاری رابطه معنی دار با فرسودگی شغلی در پرستاران دارد.

۳- ارزیابی هیجان همبستگی بیشتری با فرسودگی شغلی نسبت به سرکوب هیجان دارد.

………….

 

 

2019-02-26
كد : 2930
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss