جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمبانی نظری و پیشینه تحقیق برای فصل دوم پایان نامه آیا شش هفته تمرین استقامتی با و بدون عصاره الکلی خام مگنولیا می¬تواند بر غلظت نسفاتین-۱ هیپوتالاموس و کبد موثر باشد؟

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مبانی نظری و پیشینه تحقیق برای فصل دوم پایان نامه آیا شش هفته تمرین استقامتی با و بدون عصاره الکلی خام مگنولیا می¬تواند بر غلظت نسفاتین-۱ هیپوتالاموس و کبد موثر باشد؟

 

۲-۲٫ مبانی نظری

۲-۲-۱٫ نسفاتین/نوکلئوبایندین۲

نوکلئوبایندین­ها گروهی از EF motif-hand هستند. در واقع پروتئین­هایی با عملکرد­های متعددی بوده که با کلسیم، اسید­های نوکلئیک و چندین پروتئین تنظیمی در مسیر­های سیگنالی متفاوت برهم کنش دارند. ۲ نوع نوکلئوبایندین NUCB1 و NUCB2 تا کنون شناسایی شده است. این دو توسط دو ژن متفاوت و غیر مشابه کدگذاری می­شوند با این وجود ۶۲% توالی اسید آمینه­ای این دو پروتئین یکسان است. نوکلئوبایندین۱ و نوکلئوبایندین۲ (NUCB2 یا NEFA) شامل یک پپتید سیگنالی، ناحیه­ای غنی از لوسین/ایزولوسین، سیگنال موضعی فرضی و نامشخص، یک ناحیه متصل به DNA، ۲ EF motif-hand متصل به کلسیم (Ca2+) و یک ناحیه زیپ لوسین است [۴۸،۲۳].

شکل ۲-۱٫ ساختار پروتئین نوکلئوبایندین [۴۸]

داده­های کلینیکی بیماران دیابتی نوع ۲ نشان داد که ممکن است تروگلیتازون[۱] یا آگونیست گیرنده-γ فعال شده-تکثیرکننده پراکسیزوم[۲] (PPARγ) تغییراتی را در سیری ایجاد کند بنابراین محققین سعی کردند که پروتئینی را بیابند که توسط PPARγ تنظیم شده و رفتار تغذیه­ای را کنترل کند [۴۹]. در نتیجه پروتئین ضد­اشتهای جدیدی به نام نسفاتین NEFA/nucleobindin2 encoded satiety- and fatinfluencing protein (nesfatin) کشف شد که پروتئینی ترشحی با عملکرد ناشناخته و مشتق شده از نوکلئوبایندین۲ است [۵]

نسفاتین/نوکلئوبایندین۲ متشکل از یک پپتید سیگنالی ۲۴ اسید آمینه­ای و یک ساختار پروتئینی محتوی ۳۹۶ اسید آمینه است. تجانس توالی اسید آمینه­ای نسفاتین/نوکلئوبایندین۲ در انسان­ها، موش­های خانگی و موش­های صحرایی به صورت گسترده­ای حفظ شده است (۴/۸۷% در انسان­ها و ۷/۹۵% در موش­های خانگی) [۵۰].

شکل ۲-۲٫ ساختار مولکولی نسفاتین/نوکلئوبایندین۲ و مقایسه توالی اسید­آمینه نسفاتین -۱ در انسان، موش صحرایی و موش خانگی [۲۷]

۲-۲-۲٫ قطعات پردازش شده از نسفاتین/نوکلئوبایندین۲

بررسی­های ایمونوهیستوشیمیایی نشان داد که نسفاتین/نوکلئوبایندین۲ در سیتوپلاسم سلول عصبی (نه در هسته) وجود دارد که حاکی از مستقر شدن همزمان با آنزیم پیش­هورمون تبدیل کننده-۳/۱ و -۲ است [۵]. نسفاتین/نوکلئوبایندین۲ جایگاه­های شکاف بالقوه­ای را برای آنزیم پیش­هورمون تبدیل کننده دارد. این جایگاه­ها در طرفین قرار گرفته و شامل یک جفت از اسید­های آمینه­ی اساسی لیزین-آرژینین یا آرژینین-آرژینین است (شکل۲-۲) [۵۱،۵۰،۲۳]. قطعات پردازش شده احتمالی شامل نسفاتین-۱ (از شماره ۸۲-۱)، نسفاتین-۲ (از شماره ۱۶۳-۸۵) و نسفاتین-۳ (از شماره ۳۹۶-۱۶۶) است [۵]. ساختار نسفاتین-۲ و نسفاتین-۳ با جایگاه­های پردازشی فرضی زیپ لوسین و متصل به DNA که به نوکلئوزوم DNA اتصال دارند توصیف می­شود، اما نسفاتین-۱ این جایگاه­ها را حفظ نکرده است [۵۰،۲۳].

بررسی­هایی جهت شناسایی قطعه فعال نسفاتین-۱ و تعیین مکانیسم فعالیت آن پس ازتزریق محیطی در موش­های خانگی صورت گرفت که مشخص شد، نسفاتین-۱ متشکل از ۳ قطعه مجزا است (شکل ۲-۳). با بررسی اثر هر یک از قطعات بر مصرف غذای موش­های خانگی دریافتند که ازمیان این ۳ قطعه نابرابر، تنها تزریق قطعه میانی که از۳۰ اسید­آمینه (M30) تشکیل شده بر اشتها اثر گذار است [۵۲].

 

…..

…..

۸۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۶-۱۰-۲۳
كد : 76892
وضعيت :‌موجود

محصولات پیشنهادی

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss