جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتمقاله با ترجمه: انتقال املاح در خاک لومی تحت آبیاری زیر سطحی با لوله های متخلخل رسی

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

مقاله با ترجمه: انتقال املاح در خاک لومی تحت آبیاری زیر سطحی با لوله های متخلخل رسی (۲۰۱۳)

چکیده

آبیاری سطحی با لوله های متخلخل رسی ، به طور گسترده ای به عنوان روشی امیدوار کننده برای آبیاری در مناطق خشک در مقیاس کوچک در نظر گرفته می شود. متاسفانه ، تجمع نمک روی خاک و نزدیک به سطح ، استفاده از این روش احتمالا روی جوانه زدن محصولات زراعی که توسط دانه کاشته می شوند ، تأثیر خواهد گذاشت . پیش بینی حرکت و تجمع نمک با آبیاری لوله های رسی ، به تمام محصولات اجازه می دهند تا نیاز به شستشو جهت کنترل شوری در خاک منطقه ی ریشه را جلو بیندازند. مدل HYDRUS-2D برای شبیه سازی تجمع نمک از یک سیستم آبیاری زیر سطحی لوله رسی ، نصب شده در عمق ۳۰سانتی متری ، در طول فصل رشد بامیه که با آب دارای شوری ۱/۱ ds m-1 آبیاری شده است ، استفاده گردیده است .

پروفیل خاک لومی شوری اولیه ۲٫۳ ds m-1 دارد . مقادیر هدایت الکتریکی پیش بینی شده (Ece) در انتهای فصل رشد که به طور قابل توجهی با اندازه گیری های اشباع مرتبط است ، با داده های بدست آمده در انتهای آزمایشات صحرایی جایگزین می گردند. شوری در اطراف لوله ها نسبتا کم بوده ولی با افزایش فاصله از لوله ها ،افزایش می یابد . سطوح اندازه گیری شده و پیش بینی شده ی شوری خاک ، به خصوص در بالای لوله های رسی ، بالاتر می باشد.

نتایج ما نشان می دهد که مدیریت مناسب تجمع نمک ، برای تولید محصولات کشاورزی پایدار، در زمان اجرای سیستم های آبیاری زیر سطحی، حیاتی می باشد.

………………………………………………………..

………………………………………………………

دانلود مقاله انگلیسی (فایل pdf) همراه با ترجمه فارسی (فایل word)

۱۷۰,۰۰۰ ریال – خرید
۱۳۹۸-۰۲-۲۶
كد : 117575
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Google+ - Rss