جستجو حرفه ای پروپوزال آماده ، پرسشنامه و تمامی مطالب سایتپرسشنامه فرسودگی شغلی ماسلاچ

  • پس از پرداخت لينک دانلود هم نمايش داده مي شود هم به ايميل شما ارسال مي گردد.
  • ايميل را بدون www وارد کنيد و در صورت نداشتن ايميل اين قسمت را خالي بگذاريد.
  • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خريد ميتوانيد با پشتيباني تماس بگيريد.
  • براي پرداخت آنلاين بايد رمز دوم خود را از عابربانك دريافت كنيد.
  • راهنماي پرداخت آنلاين
افزودن به سبد خرید

پرسشنامه فرسودگی شغلی ماسلاچ

روایی و پایایی دارد

نمره گذاری و کلید سوالات دارد

پرسشنامه فرسودگي شغلي مسلش وجكسون(MBI) كه داراي ۲۵ سوال است و۴ عامل را مورد اندازه گيري قرارمي دهدسؤال اول خستگی هیجانی[۱]،۸ سؤال دوم احساس کفایت شخصی[۲] ۵، سؤال سوم سنجش مسخ شخصیت[۳] و۳سوال چهارم درگيري را مورد اندازه گيري قرار مي دهدو الزاما” جنبه خاص فرسودگي را نمي سنجد و لذا تكميل اين قسمت اختياري است و بيشتر پژوهشهاي بررسي شده كه محققين آن رابررسي نمودند با۳ مولفه اول و شامل ۲۲ سوال بود.

براي نمره گذاري مقياس در هر سوال دو نمره براي فرد در نظر گرفته مي شود(نمره فراواني و نمره شدت) اگر آزمودني در خانه هرگز علامت زده باشد هم در فراواني و هم درشدت نمره صفر مي گيرد. در غير اين صورت با توجه به علامتي كه در قسمت فراواني به شدت گذاشته است، در فراواني نمره صفر تاشش(از هرگز تا هر روز) و در شدت نمره ۰ تا ۷(از هرگز تا خيلي زياد) كسب مي كند.

وقتي نمرات در هر سوال مشخص شد، با جمع كردن نمرات مي توان خرده آزمون هاي چهار گانه را محاسبه كرد. بنابراين براي هر خرده آزمون دو نمره محاسبه مي شود.براي خرده آزمون خستگي عاطفي كل نمره فراواني ۵۴ و شدت ۶۳ ، براي خرده آزمون عملكرد شخصي كل نمره فراواني ۴۸ وشدت ۵۶ ، براي خرده آزمون درگيري كل نمره فراواني ۱۸ و شدت ۲۱ ، براي خرده آزمون مسخ شخصيت كل نمره فراواني ۳۰ وشدت ۳۵ است (روشن وآقایوسفی،۱۳۹۰).مجموع نمره هاي مربوط به سوالات هر یک از ابعاد فرسودگی شغلی جداگانه محاسبه می شود. در بعدخستگی هیجانی نمره های ۲۷ یا بالاتر، بیانگر سطح بالاي خستگی هیجانی می باشد؛ نمره زیر ۱۶ نشانه خستگی متوسط می باشد. در بعد مسخ شخصیت نمرات ۱۳ یا بیشترنشان دهنده سطح بالاي مسخ شخصیت، نمره زیر ۶ نشانه مسخ شخصیت کم و نمرات۱۲-۷ نشانه درجه  متوسط مسخ شخصیت می باشند. در بعد کفایت شخصی نمره هاي ۳۱ یاکمتر بیانگر سطح پایین کفایت شخصی، نمره بالاي۳۹-۳۲ نشانه کفایت شخصی متوسط است.

اگر شخص از نظر خستگی هیجانی یااز نظر مسخ شخصیت در سطح بالا و از نظر کفایت شخصی در سطح پایین باشد، به مفهوم داشتن فرسودگی شغلی است(مومنی وهمکاران،۱۳۸۸).

2019-03-14
كد : 28936
وضعيت :‌موجود
دسته بندی :
مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک) مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (www.Asandoc.com) تنها مرکز دانشگاهی در ایران است که خدمات جامع برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد . این مرکز با بکار گرفتن اساتید خبره و نام آشنا در ایران در همه رشته های دانشگاهی سعی در ارائه خدمات علمی برتر در حوزه های پروپوزال آماده، مقاله بیس پایان نامه، پرسشنامه و ترجمه آماده و همچنین تحقیقات آماده برای متغیرهای فصل دوم پایان نامه کرده است . بدین جهت سایت آسان داک توانسته است یکی از پر بازدیدترین سایت های کشور برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شود و امروزه بیشتر دانشگاه های کشور به این مرکز جامع دانشگاهی دسترسی دارند . کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می توانند نمونه پروپوزال آماده خود برای درس روش تحقیق در رشته مدیریت ، حسابداری ، روانشناسی ، علوم تربیتی و سایر رشته ها را به راحتی از سایت خریداری و دانلود کنند . همه نمونه پروپوزال های ارشد و دکتری که به صورت تکمیل شده و فرم پر شده در سایت قرار گرفته مورد تأیید می باشد . حتی برای پروپوزال آماده و نمونه پروپوزال مطالبی رایگان برای دانلود در سایت قرار گرفته که دانشجو می تواند آنها را مطالعه کند .
© تمامی حقوق برای سایت آسان داک ( پروپوزال آماده - تحقیقات آماده - مقاله بیس پایان نامه - مقاله با ترجمه ) محفوظ است .
Site Map - Facebook - Rss